Havajské ostrovy

Náročnost 3 Pohodové zájezdy
 • 18 dnů
 • od 122 490 Kč
 • Individuální
 • skupina 8 – 11 osob
23.4. - 10.5.2024
1hav24
124 990 Kč uzavřeno, průvodce: PhDr. Jiří Leipert, Ph.D.
18.10. - 4.11.2024
2hav24
124 990 Kč 122 490 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích
 • Sopky v NP Hawai'i Volcanoes na Velkém ostrově
 • Velryby a deštné pralesy na Maui - Ostrově údolí
 • Přírodní divy a lokace natáčení Jurského parku
 • Proslulé pláže, město Honolulu a přístav Pearl Harbor
Mapa trasy zájezdu Havajské ostrovy

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Kahului na ostrově Maui (Ostrov údolí)

2. den
historické velrybářské centrum Tichomoří Lahaina

3. - 4. den
výlet po nejkrásnější klikaté silničce deštným pralesem do města Hana, kultovní místo Piʻilanihale Heiau, procházka po červené pláži, vodopády Wailua a Seven Sacred Pools, krátký výlet po vrcholu sopky Haleakala (3055m)

5. den
přelet na ostrov Hawai'i (Velký ostrov)historické útočiště pro poražené bojovníky a havajský „skanzen“ Puuhonua o Honaunau, šnorchlování na korálovém útesu, nejjižnější bod USA Ka Lae, koupání na černé pláži Punaluu Black Sand Beach, pozorování želv v přilehlé zátoce

6. den
NP Hawai'i Volcanoes UNESCO (sopka Kilauea, kráter Halemaumau, lávová jeskyně Thurston Lava Tube, procházka v lávových polích, silnice utopená v lávě Chain of Craters Road), petroglyfy Pu'u Loa, v případě dostupnosti možnost pozorování žhavé lávy

7. den
možnost vyhlídkového letu vrtulníkem nad sopkou, lávové stromy - procházka mezi bizarními lávovými útvary v džungli, „nová země" Kalapana - lávové proudy z roku 1986

8. den
výjezd do návštěvnického centra nejvyšší hory Havaje Mauna Kea (4205m), vyhlídka do údolí Waipio, projížďka džunglí klikatou silnicí severní deštivou částí ostrova

9. - 10. den
přelet na Kauai (Zahradní ostrov), fakultativně let helikoptérou nad kaňony a podél rozeklaného pobřeží - jedinečná příležitost spatřit pobřežní scenérie z Jurského parku, Grand Canyon Tichomoří - kaňon Waimea

11. den
Státní park Ha'ena - krátký trek po Kalalau Trail podél spektakulárního pobřeží Na Pali, pláž Hanakapi´ai - možnost výletu k vodopádu, jeskyně u Waikanoloa 

12. den
možnost návštěvy světoznámé botanické zahrady National Tropical Botanical Garden s kolekcí téměř všech tropických rostlin světa, příbojový gejzír Spouting Horn, odpoledne přelet na Oahu (Ostrov setkání), ubytování u legendární pláže Waikiki

13. den
domovský přístav americké tichomořské flotily Pearl Harbor (muzeum japonského útoku na USA, památník obětem lodi Arizona), původní ananasové plantáže firmy Dole, severní pobřeží s vyhlášenými surfařskými lokalitami Banzai pipeline a Sunset

14. den
vyhlídka Nuuanu Pali, japonský chrám Byodo-In v Údolí chrámů, možnost návštěvy Polynéského kulturního centra v Laie

15. den
prohlídka centra Honolulu (socha krále Kamehameha, královský palác Iolani, budova parlamentu, Aloha Tower)

16. - 18. den
volný den - možnost nákupů, koupání, krátkých výletů do okolí, nebo náročnějšího výletu do deštného pralesa v úbočí Koolau Range, návrat do ČR                                                                                  

Cena zahrnuje: letenku do Kahului a zpět z Honolulu včetně všech poplatků, přelety Maui - Hawai'i - Kauai - Oahu, místní dopravu, poplatky za vjezd minivanů do NP, vstup do parku Ha'ena, ubytování a služby průvodce.
Ubytování: 15x hotel, motel, penzion nebo apartmán (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, v případě apartmánu příslušenství možno společné i pro více pokojů).
Doprava: pronajatý minibus nebo minivany.
Stravování: individuální, během cesty zastávky v restauracích rychlého občerstvení a v supermarketech.

Služby za příplatek: 15x jednolůžkový pokoj 43000 Kč, registrace ESTA 650 Kč, let vrtulníkem na ostrově Kauai (do 109 Kg) od 10000 Kč, pozorování velryb 2h tour (pouze jarní termín) 2250 Kč, národní botanická zahrada 850 Kč, let vrtulníkem na ostrově Kauai (od 109 Kg) od 15500 Kč, let vrtulníkem na ostrově Kauai (do 109 Kg) přední sedadlo 13900 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 1530 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 2754 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 50 USD, návštěva Polynéského kulturního centra od 60 USD.

Poznámka: Všechny ceny fakultativních výletů ve službách za příplatek jsou přibližné a mohou se v době odjezdu na zájezd změnit v souvislosti s aktuálními cenami místních dodavatelů těchto služeb a kurzu USD/CZK. Aktuální ceny budou upřesněny týden před odjezdem.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Letecká doprava
 • Pozemní doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Radka Š. (2017)

Hodnocení zájezdu:

Díky tomuto zájezdu jsem zjistila, jak jsou Havajské ostrovy krásné a neuvěřitelně rozmanité. Nejenom že jsem si odpočinula od každodenních starostí, ale viděla jsem a dozvěděla se mnoho nového a zajímavého.
Vřele doporučuji všem.

Hodnocení práce průvodce:

Štěpán nám ukázal s velkým nadšením a znalostmi všechny tváře ostrovů - sopky, pláže, úžasné moře, tekoucí lávu, pralesy, krásné túry. Maximálně se snažil v klidu řešit všechny problémy, které nastanou při každém cestování.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Havaj

Cestománie Havaj - ČT1, 2002

Cesta na Havaj

Informace o cestě na Havaj, rady a tipy, 2013

Průvodce Havaj

Základní informace o Havaji na lonelyplanet: základní info, ceny, atrakce atd.

Útok na Pearl Harbor - ničivý úder Japonska na USA

Článek o útocích na Pearl Harbour, https://ct24.ceskatelevize.cz, 2011

NP Hawaii Volcanoes

Článek o národním parku Hawaii Volcanoes a přilehlých sopkách, 2012

Zajímavosti o Havajských ostrovech

Zajímavosti o Havajských ostrovech - havaji.cz, 2017

encyklopedie

Kailua-Kona

Kailua-Kona je město, které je centrem obchodu a cestovního ruchu na západu Havaje. Najít zde můžeme četné množství kostelů, z nichž za zmínku stojí První havajský křesťanský kostel, postavený roku 1820. Dále zde turisté mohou ochutnat zdejší vyhlášenou kávu, či se potápět v zátoce Kahalu'u Bay, což je považováno za nejkrásnější místo pro šnorchlování na Havaji.

Hawai'i

Hawai'i je největší ostrov, nacházející se ve stejnojmenném státě. Svojí rozlohou je větší než všechny ostrovy patřící do tohoto souostroví dohromady. Nachází se tu také jedny z nejvyšších vodopádů na světě - "Akaka Falls". Jako stovřený pro pěší turistiku je nejvyšší vrchol Hawai'ie - Mauna Kea měřící úctyhodných 4207 metrů nad mořem.

Puuhonua o Honaunau

Puuhonua o Honaunau je národní historický park nacházející se na západním pobřeží ostrova Hawai'i. V parku najdeme i zrekonstruovanou "Hale O Keawe heiau", což je budova postavená náčelníkem Kahunou na počest jeho otce. Po jeho smrti zde byli pochovány i jeho ostatky (přestěhovány roku 1858 do havajského Královského mauzolea. Dále v samotném parku můžeme spatřit celé komplexy archeologických nalezišť.

NP Hawai'i Volcanoes

Tento sopečný národní park zahrnuje hned dvě sopky, a to sice Kilaueu - jednu ze světově nejvíce aktivních sopek a Mauna Lou - jednu z nejmasivnějších sopek na světě. Na tomto základě se tu uskutečňuje mnoho výzkumů týkající se procesů vuklanismu. Pro návštěvníky park nabízí výjimečný pohled na dramatickou krajinu, která je však protínána četným počtem vzácných druhů fauny a flory. Park byl označen v roce 1980 národní biosférickou rezervací a o 7 let později zapsán i na seznam UNESCO.

Halemaumau

Halemaumau je sopečný kráter, u kterého je zvláštností to, že ve velkém (770 metrů) kráteru se nachází ještě jeden menší (lávové jezero - cca 80 metrů).  Podle havajských legend je právě toto jezero domovem Pele - bohyně sopek a ohně. V současné době je kráter stále aktivní, nicméně celý objekt je zejména kvůli bezpečnosti návštěvníků nepřetržitě monitorován.

Mauna Kea

Mauna Kea je spící sopkou a zároveň nejvyšším vrcholem Havaje, tyčící se do výšky 4205 metrů nad hladinu moře. Velkou zajímavostí u této hory je, že velká část pohoří se nachází pod vodou. Pokud bychom tedy měřili výšku od základny oceánského dna, dosáhla by výšky přes 10 000 metrů a překonala by tak i nejvyšší horu světa - Mount Everest. Na hoře se pořádají i veřejné lovy, kdy přes 3000 zaregistrovaných lovců kontroluje počet zavedených zvířat, včetně prasat, bažantů, křepelek, či koz.

Maui

Ostrov Maui je druhý největší z Havajských ostrovů. Podle námořnické legendy byl pojmenován po polobohovi. Dnes slouží ostrov jako ráj pro milovníky vodních sportů, jako je především windsurfing, kiteboarding, surfování, či šnorchlování. V dnešní době je ostrov oblíbeným turistický místem, avšak před pár lety utrpěl ostrov značnou ztrátu v oblasti cestovního ruchu, kvůli bankrotu dvou aerolinií.

Haleakala

Haleakala je masivní štít sopky, který tvoří více jak 75% povrchu celého ostrova Maui. Hlavní vrchol je 3350 metrů vysoký, a rozmezí mezi teplotami v blízkosti vrcholu má tendenci se měnit v rozmezi asi 5 - 16°C. Navzdory tomu je to velice oblíbený cíl turistů i místních obyvatel, kteří se odváží k vrcholu, nebo k návštěvnickému centru těsně pod vrcholem, odkud se možno spatřit překrásný východ slunce.

Kauai

Kauai je geologicky nejstarší z hlavních Havajských ostrovů. Známý je také jako "Zahradní ostrov", zejména kvůli svému množství plantáží cukrové třtiny a využíváním většiny své země pro farmaření. Pozemky jsou tu velmi úrodné a zěmědělcům se tak daří pěstovat kávu, mango, papáju, banány, či avokáda. Ostrov je také oblíbený cílem filmařů, ze zde natočených filmů můžeme například jmenovat "Šest dní, sedm noci". Největším zdrojem příjmů však i přesto nadále zůstává cestovní ruch.

Spouting Horn

Spounting Horn je příbojový gejzír, nacházející se na jižním pobřeží ostrova Kauai. Tato oblast je známá díky svým burácením vln. Tyto vlny erodují lávové kameny na pobřeží, které mohou vytvářet úzké otvory, právě přesně v případě, jakým je Spounting Horn. Voda zde tryská do vzduchu až do výšky 15 metrů a je součástí naučné stezky Koloa, dlouhé přibližně 16 kilometrů.

Waikiki

Waikiki je legendární pláž, rozprostírající se vedle města Honolulu. V posledních letech zde byla hlavním problémem eroze, kvůli které se musel písek na pláž dovážet z Manhattan Beach v Kalifornii. Nyní úřady hledají způsoby, jak udržet stávající stav písku. I přes tyto problémy je však tato slavná pláž vyhledávaným cílem turistů a stále většího počtu surfařů.

Oahu

Oahu, známý také jako "Ostrov setkání" je třetí největší z havajských ostrovů. Nicméně je domovem asi dvou třetin obyvatel amerického státu Havaj a nalézt zde můžeme i mezinárodní letiště Honolulu. Pokládá se též za cestovní a nákupní ráj. Díky své kráse a snadného přístupu z Hollywoodu vystupoval Oahu v mnoha televizních pořadech a filmech, z nichž každý bude zcela jistě znát "Jurský park", "Pearl Harbor", nebo seriál "Ztraceni". 

Honolulu

Honolulu je nevětším a nejlidnatějším městem ve státě Hawaii. Toto hlavní město je hranicí mezi Havejm a Spojenými státy. Slouží i jako rozdělovač pro mezinárodní obchod, vojenskou obranu či tradice. Najdeme zde například muzeum Bishop, které se může pochlubit největší sbírkou havajských a pacifických kulturních artefaktů. Každoročně je zde také pořádán Havajský mezinárodní filmový festival (HIFF).

Pearl Harbor

Pearl Harbor je laguna přístavu na ostově Oahu. Hodně lidí z přístavu je členy amerického námořnictva a samotný přístav slouží také jako námořní základna. Vláda USA poprvé získala výhradní použití vstupu v roce 1887. Dne 7. prosince 1941 byl tento přístav napaden japonským vojskem, což bylo důvodem pro vstup USA do druhé světové války a na základě čehož byl natočen stejnojmenný filmy - "Pearl Harbor".

Byodo-In

Byodo-In je japonský chrám a svatyně nacházející se na ostrově Oahu v Údolí chrámů. Chrám je replikou přes 900 let starého buddhistického chrámu v japonském Kjótu. Nejedná se však o fungující buddhistický chrám. Je pokryt zlatem a výrazným mosazným zvonem. Kolem objektu se nacházejí i velké koi rybníky a velké japonské zahrady, tyčící se na útesech kolem chrámu. Kromě uctívání tohoto místa slouží také jako místo pro konání svatebních obřadů, či kancelářských meetingů.

Koolau Range

Koolau Range je zbytek (odhaduje se že as polovina) návětrné, štítové, spící sopky na havajském ostrově Oahu. Vědci se domnívají, že původně její výška činila 3000 metrů, a že k poslední erupci došlo zhruba před 15 000 lety. V roce 1972 toto místo bylo vyhlášeno Národní přírodní památkou. Zajímavostí je, že je považováno za pohoří, nicméně celé "pohoří" tvoří pouze jeden vrchol.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative