Za přírodou Indie

Náročnost 1 Komfortní zájezdy
  • 16 dnů
  • Plná penze
  • skupina 7 – 11 osob

shrnutí

  • To nejlepší z národních parků Indie
  • Nosorožci, sloni, tygři, krokodýli i sladkovodní delfíni
  • Podrobný průzkum národních parků Kaziranga a Sundarbans
  • Obrovská laguna Chilika Lake s miliony stěhovavých ptáků
Mapa trasy zájezdu Za přírodou Indie

program zájezdu

1. den
odlet z Prahy

2. den
přílet do Dillí a přelet do hlavního města východoindického státu Ásám Guváhatí, odjezd do národního parku Kaziranga UNESCO na břehu veletoku Brahmaputra

3. - 5. den
třídenní průzkum všech zákoutí Kazirangy, 1x safari na slonech a 4x auty parkem s nejpočetnější populací nosorožce indického, dále zde žijí sloni, jeleni sambarové a čitalové, opice, divocí býci gaurové, medvědi pyskatí, v malé míře tygři a panteři - park tvoří především rovinaté pláně porostlé vysokým travnatým porostem, místy tropickým stálezeleným i polosuchým lesem, odpoledne návrat do Guváhatí, přelet do Kalkaty

6. den
cesta nezátopovou krajinou ganžské delty s ohromným množstvím cihelen do národního parku Sundarbans UNESCO

7. - 8. den
podrobný průzkum zátopové části delty porostlé neproniknutelnou džunglí mangrovníků, plavby širokými rameny i úzkými kanály přístupnými pouze za přílivu - největší populace tygra bengálského, dále zde žije delfínovec ganžský, krokodýli, vydry, jeleni sambarové

9. den
výstup na pozorovací věž, návštěva typické bengálské vesnice nezasažené civilizací, návrat do Kalkaty, odjezd nočním vlakem k jezeru Chilika

10. - 11. den
svět vodního ptactva u druhé největší pobřežní laguny světa Chilika Lake (více než 160 druhů, největší zimoviště v Indii, úžasný ekosystém 150 000 rybářů a milionů ptáků, výskyt orcel tuponosých) - plavby lodí braktickými vodami, pozorování ptáků, cesta nočním vlakem do Nágpuru

12. - 14. den
přejezd do tygří rezervace Tadoba Andhari s největší možnou pravděpodobností spatřit tyto nádherné šelmy ve volné přírodě - 4x safari auty parkem porostlým polosuchými teakovými lesy (stopování tygrů, dále zde žijí opice, pávi, jeleni sambarové a čitalové, divocí býci gaurové, divoká prasata, šakali, leopardi, krokodýli a další)

15. den
odjezd do Nágpuru, odlet do Dillí

16. den
návrat do ČR                                

Cena zahrnuje: letenku do Guváhatí a zpět z Nágpuru včetně všech poplatků, přelet Guváhatí - Kolkata, místní dopravu, ubytování, stravování dle rozpisu níže, vstupné do NP a rezervací, aktivity a safari v NP dle programu, služby českého průvodce, místního přírodovědce a cestovní pojištění.
Ubytování: 11x hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x lehátkový vlak.
Doprava: vlak, pronajatý minibus, safari auta, loď, slon.
Stravování: 10x snídaně, 13x oběd, 10x večeře, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: Indické vízum 950 Kč, 11x jednolůžkový pokoj 11000 Kč.

Cena nezahrnuje: poplatky za fotoaparáty a videokamery.

Poznámka: další zájezdy do národních parků v Indii naleznete na www.alvarez.cz.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

hodnocení

Milan K. (2018)

Hodnocení zájezdu:

Zájezd pro opravdové milovníky krásné přírody, kteří dobře vědí, že zvířata jsou jedinečná a nemusí být vždy vidět. Ale my to štěstí a trpělivost měli a mohli jsme zblízka pozorovat nosorožce, slony i tygry. Super zážitky.

Hodnocení práce průvodce:

Michalova znalost Indie vedla k sestavení kvalitního programu zájezdu, který byl beze zbytku naplněn.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

NP Kaziranga

Článek o indickém národním parku Kaziranga, 2016

Kalkata

Článek o městě Kalkata a dojmech z cestování v něm, 2008

Sundarbans

Článek o cestování v národním parku Sundarbans a přilehlé krajině, hedvabnastezka, 2006

Objektiv Kalkata

Objektiv Kalkata - ČT1, 2014

Tádž Mahal

Objektiv Tádž Mahal - ČT1, 2014

encyklopedie

Kalkata

Kalkata je hlavní město Bengálska, je vedle Bombaje a Dillí jednou ze tří hlavních indických metropolí. Je to také město, kde žila a působila dnes blahořečená Matka Tereza, kde se před lety shromáždily statisíce hinduistických uprchlíků ze sousedního, dnes muslimského, Bangladéše, průmyslové centrum a sídlo vládnoucí bengálské komunistické strany.

Indie

Indie (Indie, Shutterstock) Indie je obrovská země, rozprostírající se na poloostrově Přední Indie v Asii. Je to druhý nejlidnatější stát za Čínou, ale díky stále vzrůstajícím trendu porodnosti se odhaduje, že kolem roku 2023 by ji měla Čína přenechat prim. Leží na třech řekách Indu, Ganze a Brahmaputře. Na severu země se rozkládá pohoří Himaláj. Hlavní město se nazývá Nové Dillí. Indická velmoc má jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik. Indie celosvětově obchoduje, těží i z investic amerických firem, které často figurují na indickém trhu. Indie také vlastní jaderné země. 

Sunderbans

Sunderbans je rozlehlý mangrovový prales velké živočišné diverzity a patří na seznam světového dědictví Unesco. Zasahuje na území hranic dvou států, a to Indie a Bangladéše. Indická část pralesa tvoří největší rezervaci co do počtu tygrů. Sunderbans je také největší prales tvořený ústím řek. Často jsou zde při březích vidět krokodýli.

Ásám

Ásám je stát Indie ležící na severovýchodě a je známý pro svůj asámský čaj, ropné zdroje, hedvábí a bohatou biodiverzitu. Jeho rozloha s více než 78 000 km2 rovná rozloze České republiky a žije zde okolo 26 milionů obyvatel. Ásám nabízí jedno z posledních míst výskytu asijského slona. Toto místo je proslulé bujnou zelení a mocnou řekou Brahmaputrou. 

Brahmaputra

Bráhmáputra je řeka v Tibetské autonomní oblasti, Indii a Bangladéši. Co se týká průtoku tak dohromady s Gangou zaujímá 3. místo na světě po Amazonce a Kongu. Voda z řeky se široce využívá na zavlažování. V jejím povodí se nachází hydroelektrárna Kvítek světla, která byla vybudována v roce 1957 pro zásobování vodou hlavního města Tibetu Lhasy.

Kaziranga

Kaziranga je indický národní park ležící v oblasti Ásámu nedaleko tekoucí posvátné řeky Brahmaputry. Je zapsán na seznam UNESCO. Je domovem dvou třetin světového výskytu nosorožce indického. Park byl zbudován v roce 1905, ale oficiálně status získal až v roce 1974. Park se rozkládá ve čtyřech vegetačních typech. Pokrývají ho především travnaté plochy, savany obrostlé dřevem, tropické vlhé lesy a monzunové lesy. Kromě nosorožce zde žijí také tygři a sloni, divoká prasáta, jeleni, bůvoly, leopardi ale také velké množství ptačích druhů.

Guváhátí

Guváhátí je největší město Asámu a jedno z nejrychleji se rozvíjejících měst v Indii. Toto město je také kulturní, obchodní a vzdělávací centrum. Jméno Guváhátí v překladu znamená trh s betelovými ořechy. Guváhátí se říká "město chrámů", protože jich je ve městě nesčetně. 

Chilika

Na východě Indie byste u města Brahmagiri našli jezero Chilika. Jedná se o největší indickou pobřežní lagunu. Toto je mělké jezero dosahuje maximální hloubky pouhé 4 metry a délky 64 kilometrů. Jedná se o jezero s brakickou vodou, čili je zde voda slaná, nikoli však mořská. Jezero je domovem nejen velkému množství ryb, ale také několika druhů ptáků. Je to jedno z největších zimovišť v zemi pro stěhovavé ptáky.

Nagpur

Nagpur je největší město ve střední Indii. Žije zde asi okolo 2.5 milionů lidí. Město bylo založeny Gondy na začátku 18. století. Každoročně se zde v zimě schází na schůzi obě komory rady státu Maháráštra. Ve městě můžete navštívit například chrám Tekdi Ganesh Mandir, nebo novodobou buddhistickou stúpu Deekshabhoomi.

Tadoba Andhari

Tygří rezervace Tadoba Andhari leží ve středu Indie. Protéká ji řeka Andhari, jejíž jméno tvoří název rezervace a Tadoba je jméno boha, kterého uctívají místní kmeny. Tento národní park byl založen v roce 1955, což ho činí jedním z nejstarších ve státě Maháráštra. V lesích parku žije asi přes 80 tygrů, avšak kromě nich se můžete setkat například i s leopardy, hyenami, různými druhy jelenů, medvědem pyskatým a u jezera Tadoba žije krokodýl bahenní. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative