Island s lehkou turistikou hotel

Náročnost 3 Komfortní zájezdy
  • 9 dnů
  • od 54 590 Kč
  • Polopenze
  • skupina 20 – 30 osob
27.6. - 5.7.2020
1iss20
54 590 Kč uzavřeno
4.7. - 12.7.2020
2iss20
54 590 Kč uzavřeno
25.7. - 2.8.2020
3iss20
54 590 Kč uzavřeno
1.8. - 9.8.2020
4iss20
54 590 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Komfortní ubytování a polopenze během zájezdu
  • Koupání v geotermálních lázních Modrá laguna
  • Ráj fotografů v Duhových horách
  • Vodopády, gejzíry, sopky a ledovce

program zájezdu

Mapa trasy zájezdu Island s lehkou turistikou hotel

1. den
odlet z Prahy ve večerních hodinách do Keflavíku, přílet okolo půlnoci, přejezd do hotelu

2. den
návštěva geoparku na poloostrově Reykjanes, fumaroly a solfatary u města Krysuvík, zastávka u jezera, horký pramen Gunnuhver a krátká túra (cca 2 hod.) k nedalekému majáku a útesům na pobřeží, most mezi dvěma kontinenty - vystupující puklina mezi zemskými deskami

3. den
pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu Glymur (cca 3-5 hod. dle zvolené varianty), vodopád Hraunfossar, kde zpod mohutného lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka Hvítá, procházka k vodopádu Barnafoss (cca 1-1,5 hod.), zastávka u 100°C horkého pramene Deildartunguhver, procházka po vrcholu vyhaslého kráteru Grábrok (cca 1 hod.)

4. den
výlet po jižním pobřeží pod sopkou Hekla až po oblast pod sopkou Eyjafjallajokull, zastávka u vodopádu Seljalandfoss (krátká procházka za padající vodní stěnu a k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině), návštěva skanzenu ve Skogaru, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu Skogafoss, kratší túra kolem kaskád  na řece Skóga, procházka po černé pláži Dyrholaey

5. den
vulkanická oblast národního parku Fjallabak ležící severně od ledovce Mýrdalsjokull, celodenní výlet do Duhových hor Landmanalaugar (obsidiánové a ryolitové hory s množstvím teplých i studených pramenů, možnost koupání v této úchvatné geotermální oblasti, vrcholy hýřící barvami, ráj pro fotografy, jedinečný zážitek), pěší turistika v okolí (cca 4,5 hod.)

6. den
fakultativní výlet lodí k Ostrovům západních mužů, návštěva jediného obydleného ostrova Heimay (výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku Eldfeld, památky na erupci v roce 1973, lávou skoro zatarasený přístav, procházka kolem ptačích kolonií)

7. den
výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu - posvátné  místo prvního parlamentu na světě Thingvellir UNESCO, procházka na místo, kde je možné pozorovat, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (2-3 hod.), otec všech gejzírů Geysir a jeho mladší kolega Strokkur chrlící každých pár minut horký vodní sloupec až do výšky 20 m, snad nejkrásnější vodopád Islandu Gullfoss (procházka kolem vodopádu cca 1,5 hod), bývalé biskupské sídlo Skálholt (velký luteránský kostel)

8. den
seznámení s dominantami Reykjavíku (vodárna nad městem Perlan s výhledem na celý Reykjavík, katedrála Hallgrimskirkja s prvky čedičových sloupů, hlavní třída Laugavegur, vila Hofdi - místo prvního setkání Gorbačova a Reagana, nejnovější architektonický klenot města koncertní síň Harpa), možnost lodního výletu s pozorováním velryb, v podvečer návštěva vyhlášených geotermálních lázní Bláa Lónið neboli Modrá laguna postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny, přejezd na letiště a odlet v nočních hodinách

9. den
návrat do Prahy v ranních hodinách                                                 

Cena zahrnuje: zpáteční letenku na Island včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, polopenzi, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 7x aparthotel*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: minibus, loď.
Stravování: 7x snídaně (snídaňový balíček na pokoji), 6x večeře (ve stravovacím zařízení vzdáleném 800 m od aparthotelu).

Služby za příplatek: 7x jednolůžkový pokoj 8700 Kč, Vstup do Modré laguny 2200 Kč, Pojištění léčebných výloh 161 Kč, Pojištění STORNO 777 Kč, Pojištění STORNO+ 988 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné a lodní výlety cca 135 EUR.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Poznání.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

hodnocení

Věra N. (2019)

Hodnocení zájezdu:

-náplň zájezdu skvělá, poučná, inspirující
-průvodkyně fantastická, empatická, kamarádská
-bydlení výborné
-jídlo ráno zajímavé, večeře opulentní
- čs aerolinky naprosto katastrofální , jinak doprava od CK Alvarez výborná,
-a co potřebujete ještě vědět, prosím o konkrétní dotaz, ráda odpovím Němcová

Hodnocení práce průvodce:

viz výše

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Island

Cestománie Island - ČT1, 2003

Na cestě po Islandu

Na cestě po Islandu - ČT2, 2009

Islandské vodopády

Článek o islandských vodopádech, 2001

Hekla

Článek o islandské sopce Hekle z pohledu cestovatelů, 2009

Objektiv Island 2

Objektiv Island, část druhá - ČT1, 2012

Článek Island

Článek o Islandu a NP Thingvellir, 2006

encyklopedie

Reykjavík

Největší a hlavní město Islandu se nazývá Reykjavík. Město leží na jihozápadě ostrova. Ve městě žije něco okolo 130 tisíc obyvatel. Reykjavík byl podle všeho osídlen kolem roku 874 avšak oficiálně bylo město založeno až v roce 1786. Reykjavík patří mezi nejčistší, nejzelenější a nejbezpečnější města na světě. Hlavní památky města a okolí jsou Hallgrímskirkja, největší kostel na Islandu, poté geotermální lázně Blue Lagoon, největší přírodní rezervace Hei?mörk a další. 

Hallgrimskirkja

Největší katedrálou na ostrově Island je Hallgrimskirkja. Budova je 73 metrů vysoká a s její výstavbou se začalo v roce 1945. Jméno získala podle islandské básníka Hallgrímura Péturssona. Katedrála je využívána také jako rozhledna. Uvnitř se nachází velké varhany, vážící 25 tun. 

Glymur

Druhým nejvyšším vodopoádem na Islandu je Glymur. Dlouho byl tento vodopád označován za vůbec nejvyšším, avšak po tom, co se vytvořil vodopád Morsárjökull (228m) v NP Vatnajökull (UNESCO), tak mu byl tento status odebrán. Glymur dosahuje výšky 198 metrů a nachází se na jihozápadě ostrova, na sever asi 65 kilometrů od Reykjavíku.  Vodopád se nachází uprostřed hor a lesů v zádní části řeky Hvalfjör?ur.

Hekla

Hekla je stratovulkán, který je na jihu Islandu a dosahuje výšky 1491 m.n.m. Je to jedna z nejčinějších sopekna ostrově. Ve středověku lidé nazývaly tuto sopku "bránou do pekel". Časté erupce pokryly velkou část krajiny Islandu tefrou. První zmínka o erupcích pochází okolo roku 1104. Hekla je oblíbenou baštou horolezců. Na jaře je možné v určitých oblastech i lyžovat. 

Skógafoss

Na řece Skóga na jihu Islandu se nachází jeden z nejkrásnějších vodopádů Skógafoss. Ten dosahuje výšky 60 metrů a šířky 25 metrů. Legenda praví, že první osadník Viking ukryl bohatsví do jeskyně za vodopádem a o několik let místní našli bednu s pokladem, ale byli schopni unést pouze postranní klepadlo, které bylo dáno místímu kostelu. Toto staré dveřní klepadlo je dnes k vidění v muzeu. 

Heimay

K Islandu patří jediný obydlení ostrůvek, který se nazývá Heimaey či Heimay. Velkou část ostrůvku pokrývá letiště. Nejvyšším bodem je Eldfell (200 m.n.m.), žije zde přibližně 4500 lidí. a většina se živí rybolovem. Celé soustroví Heimay se skládá z 15 ostrůvků. Každoročně se sem v létě přestěhuje několik milionů "mořského papouška" papuchalka bělobradého.

Hraunfossar

Káskady vodopádu Hraunfossar se nachází na západě Islandu. Vodopády jsou tvořeny potůčky proudící do vzdálenosti 900 metrů od Hallmundarhraunu, lávového pole, které vyteklo díky erupci z jedné ze sopek ležících pod ledovcem Langjökull. Vodopády jsou místy pokryté sněhem a ledem. Hraunfossar je chráněným místem od roku 1987. Prameny vody stékají z vodopádů do řeky Hvíty. 

Thingvellir

Thingvellir je jedno z nejnavštěvovanějších míst na Islandu. Je to národní park ležící asi 40 kilometrů severovýchodně od Reykjavíku. Park leží v brázdovém údolí, které značí hranici Severoamerické a Euroasijské tektonické desky. Toto místo má však velký politický a historický význam. Byl zde založen národní parlament Althing v roce 930. Ještě do konce 18. století se schůzky konaly zde. Národním parkem se Thingvellir stal v roce 1930 a v roce 2004 byl zapsán na seznam přírodních památek UNESCO. 

Geysir

Geysir, nebo také Velký Geysir je jihozápadní islandský gejzír, který dokáže vymrštit vařící vodu do výšky až 70 metrů. Erupce bývají ovšem nepravidelné a v minulosti bylo období, kdy přestaly úplně. Gejzír je podle všeho aktivní již 10 000 let. Spolu s NP Thingvellir a vodopády Gullfoss tvoří Geysir tzv. Zlatý okruh, nejslavnější turistickou cestu v zemi. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative