Uganda - po stopách horských goril

Náročnost 1 Expediční zájezdy
  • 14 dnů
  • od 93 990 Kč
  • Polopenze
  • skupina 7 – 12 osob
19.8. - 1.9.2018
1uga18
93 990 Kč uzavřeno, průvodce: Slávek Suldovský

shrnutí

  • 4x4 Safari Landcruisery s otevírací střechou
  • Jezera Velké příkopové propadliny, deštné pralesy i savany
  • Setkání s gorilami, šimpanzy a dalšími primáty z bezprostřední blízkosti
  • Procházka mezi volně se pohybujícími nosorožci

program zájezdu

1. - 4. den
letecký přesun do Entebbe, přejezd rovníku, NP Lake Mburo – klasické, pěší i lodní safari (pestrý biotop vodních ploch třinácti jezer, mokřadů a savany s velkou populací vzácné antilopy losí, jediný park na trase s výskytem antilopy impaly a zebry Burchellovy, dále hroši, sloni, vodušky velké, buvolec topi atd., více než 300 druhů ptáků), možnost koupání v jezeře Bunyoni (1962 m, velmi příjemné klima, 29 ostrovů, pozorování ptáků včetně jeřába královského – symbolu Ugandy)

5. den
možnost pěšího safari Gorilla tracking – tedy doslova stopování goril v NP Bwindi UNESCO (jedno z posledních útočišť gorily horské, úspěšnost nalezení a hodinového pozorování některé ze skupin se blíží téměř stu procent, náročnost tohoto safari a výběr konkrétní gorilí rodiny se volí s ohledem na fyzické možnosti návštěvníků), pozorování i dalších druhů primátů

6. - 8. den
NP Queen Elizabeth a jeho různé části z pohledu klasického, pěšího i lodního safari (druhý největší NP Ugandy s nejrozmanitějším biotopem a výskytem největšího druhového zastoupení zvířat i ptáků), oblast Ishasha (při velkém štěstí pozorování smeček lvů odpočívajících na stromech, oblast leží u hraniční řeky Ishasha, za níž se už nachází Kongo), plavba po přírodním kanálu Kazinga spojujícím velká jezera Edward a George, průjezd autem divokou kráterovou oblastí i přehlednými savanami (velká stáda slonů, hroši, krokodýli, buvoli kaferští, nekonečné množství antilop vodušky kob, voduška velká, chocholatka, nejmenší antilopka dikdik, lesoň pestrý, prasata bradavičnatá, případně hyeny, při velkém štěstí lev nebo levhart, obrovské množství ptáků včetně velkých dravců), nefalšovaný rovníkový deštný prales Kalinzu Forest navazuje na velikou a známější lesní rezervaci Maramagambo Forest (pěší výprava s cílem pozorovat z bezprostřední blízkosti skupinu šimpanzů, dále výskyt paviánů, gueréz a kočkodanů, les má více než 400 druhů stromů a křovin, 380 druhů ptáků, 260 druhů motýlů atd.)

9. - 10. den
dva dny v podhůří NP Ruwenzori UNESCO (výhledy na hraniční pohoří s Kongem zvedající se z horkých nížin, přecházející nejprve v prudké svahy porostlé deštným lesem a následně přes travnaté a bažinaté svahy do vrcholových skalních partií, z nichž nejvyšší vrchol Mt. Margherita (5109 m) je přístupný pouze po ledovci) – vesnice Ruboni (čtyřhodinová túra údolím řeky Mubuku s místním průvodcem kmene Bakonzo a náhled do života místních obyvatel na hranici parku), NP Semliki – termální oblast Sempaya Hot Springs (nenáročný pěší výlet oblastí, kde vystupují na povrch silné podzemní síly, jež se uvolňují ve Velké příkopové propadlině již 14 milionů let), pozorování nejen vroucích pramenů a gejzírů, ale i unikátního okolního biotopu a jeho zvířecích a ptačích obyvatel, nocleh v největším městě západní Ugandy Fort Portal

11. - 12. den
přejezd do NP Murchison Falls podél nejdelšího jezera západní Ugandy Lake Albert (zastávka v rybářské vesnici), klasické a lodní safari (kromě množství již dříve pozorovaných zvířat zde uvidíme i stáda žirafy síťované a bůvolce stepního, z ptačí říše je zde možnost spatřit unikátního člunozobce velkého nebo některý z velkých druhů volavek a jiných ptáků), plavba lodí po Nilu pod pověstné Murchisonovy vodopády, kde se řeka valí přes skalní práh jen úzkou štěrbinou (pěší výstup nad vodopády, pozorování z různých míst, v jiných perspektivách a z různé výšky)

13. - 14. den
záchranná stanice nosorožců tuponosých, zvaných bílí, Ziwa rhinos sanctuary (v doprovodu rangera stopování nosorožců, kteří zde žijí volně v dobře střežené a chráněné rezervaci a uspokojivě se zde i množí; jedná se o unikátní a jedinečnou možnost!); opětovný přejezd rovníku a dojezd do Entebbe s několika výhledy na Viktoriino jezero, návrat do ČR                      

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Entebbe včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, stravování dle rozpisu níže, balenou vodu během safari a přesunů, vstupné do všech národních parků mimo Gorilla trackingu v Bwindi, všechna safari a lodní i pěší výlety uvedené v programu, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.
Ubytování: 12x turistický hotel nebo safari lodže (vše dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, některé lodže jsou velmi stylové a komfortní).
Doprava: pronajatý Safari Landcruiser s otevírací střechou.
Stravování: 12x snídaně, 3x oběd, 8x večeře.

Služby za příplatek: .

Cena nezahrnuje: ugandské vízum 50 USD.

Poznámka: pro vstup do Ugandy je povinné očkování proti žluté zimnici.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Lodní doprava

odkazy

Cestománie Uganda

Cestománie Uganda - ČT1, 2003

Na cestě po západní Ugandě

Na cestě po západní Ugandě - ČT2, 2014

Uganda

Článek, který představuje Ugandu, 2014

Rwenzori: Kolébka mraků

Článek o národním parku Rwenzori, http://lideazeme.reflex.cz, Mialn Daněk, 2009

Národní parky Afriky

Seznam nejkrásnějších národních parků Afriky, 2016

Za horskými gorilami

Článek na blogu CK Alvarez od Marty Myškové o Ugandě, NP Bwindi a horských gorilách, 2014

encyklopedie

NP Lake Mburo

Národní park Lake Mburo leží v západní Ugandě, blízko dálnice, která spoju hlavní město Kampalu s parky na západě. Lake Mburo je nejmenší savanový park. Kromě 350 druhů ptáků zde žije zebra, buvol, leopard, hyena, hroch, bahnivec, impala, antilopa losí atd. Spolu s dalšími 13 jezery je Mburo součástí 50 kilometrů dlouhého mokřadu propojeného s bažinou. Status národního parku získal Lake Mburo v roce 1983.

Bunyoni

Ugandské jezero Bunyoni leží na jihozápadě země poblíž rwandské hranice. Jezero se nachází v nadmořské výšce 1962 metrů, je dlouhé asi 25 kilometrů a široké 7 kilometrů. Hloubka jezera se liší v různých bodech, od 44 do 900 metrů, což by dělalo z Bunyoni druhé nejhlubší jezero v Africe. Jezero je velmi oblíbené pro milovníky vodních sportů. 

NP Bwindi

Národní park Bwindi je na jihozápadě Ugandy jako součást bwindského lesa podél hranic s Demokratickou republikou Kongo. Tento park je přístupnýpouze pro chodce. V parku žije nespočet druhů živočichů, asi 120 druhů savců, 350 druhů ptáků, 220 druhů motýlů, 27 druhů žab, dále chameleoni, gekoni a další. Kromě bohaté fauny je zde i velmi rozmanitá flóra. V parku můžete spatřit přes 163 druhů stromů a 100 druhů kapradin. Žijé zde velmi ohrožené horské gorily. 

NP Rwenzori

Národní park Rwenzori je přírodní dědictví UNESCO ležící na ugandsko-konžské hranici. V parku se nachází třetí nejvyšší bod Afriky, nejrůznější vodopády, jezera a ledovce. Rwezori byl založen v roce 1991 a o tři roky později byl díky svým přírodním krásam zapsán jako památka UNESCO. Díky malé bezpečnosti a nedostatku zdrojů byl mezi lety 1999 - 2004 ze seznamu vyškrtnut. Park patří ugandské vládě a je velmi střežen. V parku se setká s vysokou diverzitou a díky rozdílné nadmořské výšce se v každém koutě liší i živočichové, kteří tam žijí. Můžete spatřit slona, šimpaze, turaka horského, damana či chocholatku.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative