Ostrovy ohnivého kruhu s prodloužením na Tchaj-wanu

Náročnost 1 Expediční zájezdy
 • 27 dnů
 • od 74 990 Kč
 • Dle programu
 • skupina 7 – 15 osob
19.11. - 15.12.2018
1fit18
74 990 Kč uzavřeno

shrnutí

 • Perla koloniální španělské architektury město Vigan
 • Dva tisíce let staré terasy s rýžovými políčky a domorodé vesnice kmenů Ifugao
 • Koupání a odpočinek na proslulé White Beach na korálovém ostrově Boracay
 • Jiná Čína na ostrově Formosa, dnešním Tchaj-wanu

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Manily

2. den
prohlídka Manily (pevnost Santiago, staré opevněné město Intramuros, katedrála Quiapo, kostel a klášter sv. Augustina UNESCO, čínská čtvrť)

3. den
celodenní výlet k Pagsanjan falls - vyjížďka na lodích peřejemi nádherného kaňonu lemovaného džunglí k vodopádu Magdapio

4. den
městečko Bacolor zalité lávou po sopečné erupci, město hříchů Angeles (noční život, go-go bary) u bývalé americké letecké základny

5. den
fakultativně bizarní kaňony a lávová pole vulkánu Pinatubo (1486 m) - výstup do kráteru sopky (možno pouze pro klienty do 60 let), odjezd do Lucapu

6. den
lodní výlet do národního parku Hundred Islands v Lingayenském zálivu (stovka maličkých vápencových ostrůvků nedaleko pobřeží, koupání)

7. den
přesun do perly koloniální španělské architektury města Vigan

8. den
prohlídka Viganu UNESCO (staré město, španělská a čínská koloniální sídla, Syquia Mansion, katedrála sv. Pavla, dílny hrnčířů s 50 m dlouhou pecí)

9. den
odjezd do horského města Baguio, procházka městem

10. den
přejezd Centrálních Kordiller po horské silnici Zig Zag Road s mnoha serpentinami a nádhernými výhledy do krasové oblasti u městečka Sagada

11. den
výlety v okolí Sagady (pohřebiště v jeskyni Lumiang s desítkami starých rakví, jeskyně Sumaging s podzemní řekou), procházka k vodopádu a do Údolí ozvěn  - posvátného pohřebiště se zavěšenými rakvemi

12. den
cesta přes městečko Bontoc (návštěva Muzea kmenů) do horského centra Banaue (nádherné výhledy, četné vodopády, domorodé vesnice kmenů Ifugao, muzeum)

13. den
putování po 2000 let starých terasách UNESCO rýžových polí v horské oblasti Ifugao

14. den
celodenní pěší výlet po okolí vesničky Batad, noční přesun do Manily

15. - 18. den
přesun na korálový ostrov Boracay s proslulou pláží White Beach (vyhlášenou cestovatelským serverem Trip Advisor jako nejlepší pláž roku 2014, skvělé koupání, bary, výlet kolem ostrova, možnost šnorchlování), letecký návrat do Manily

19. den
výlet k sopce Taal (plavba lodí po kalderovém jezeře, výstup na okraj kráteru činné sopky na ostrově uprostřed jezera, panoramatické výhledy z městečka Tagaytay)

20. den
přelet do Tchaj-pej (procházka centrem, chrám Longšan, 509 m vysoký mrakodrap Taipei 101)

21. den
historické město Tchaj-nan (pevnost Zeelandia, pevnost Provintia, Konfuciův chrám)

22. den
výjezd mezi čajovými plantážemi do přírodní rezervace Alishan na vrcholcích hor (okrasné zahrady, tisícileté cypřiše, krásné výhledy)

23. den
východ slunce na posvátné hoře Zhushan, průjezd horami k Jezeru slunce a měsíce (plavba po jezeře, posvátný ostrůvek původních obyvatel, chrám Wenwu)

24. den
cesta přes hřebeny hor do národního parku Taroko s kaňonem a jeskyněmi vyhloubenými v růžovém mramoru

25. den
cesta po východním pobřeží na sever, strmé útesy, geopark Yehliu s bizarními skalními útvary na pobřeží

26. den
dokončení prohlídky města Tchaj-pej (Národní palácové muzeum, budova kanceláře prezidenta, Čankajškův památník), odjezd na letiště

27. den
návrat do ČR                            

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Manily včetně všech poplatků, zpáteční přelet Manila - Kalibo, stopover na Tchaj-wanu, místní dopravu, plavby lodí peřejemi Pagsanjanu, v NP Hundred Islands, na jezeře Taal a na Jezeře slunce a měsíce, ubytování, snídaně na Tchaj-wanu, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.
Ubytování: 23x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x noční autobus.
Doprava: minibus, autobus, jeepney, loď, taxi.
Stravování: 6x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: .

Cena nezahrnuje: 1x vnitrostátní odletovou taxu cca 5 USD, fakultativní výlet Pinatubo cca 70 USD, vstupné cca 140 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Letecká doprava
 • Pozemní doprava
 • Lodní doprava

hodnocení

Marcela V. (2016)

Hodnocení zájezdu:

Zájezd cestovatelsky dost náročný, ze strany průvodce logisticky velmi dobře veden.

Hodnocení práce průvodce:

Informování o programu pro následující den často podán neúplně a ne najednou všem účastníkům zájezdu - chyběly např. informace o náročnosti a průběhu některých akcí.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Filipíny

Cestománie Filipíny - ČT1, 2002

Na cestě po Filipínách

Na cestě po Filipínách - ČT2, 2006

Na cestě po severním Luzonu

Na cestě po severním Luzonu - ČT2, 2013

Manila

Článek o filipínském hlavním městě, hedvabnastezka, 2015

Objektiv Vigan

Článek o filipínském městě Vigan, 2008

Na cestě po Tchaj-wanu

Dokument o ostrově Tchaj-wan, ČT2, 2006

Tchaj-wan rady

Rady na cestu na Tchaj-wan, 2013

Jezero Slunce a Měsíce

Starší video o jezeře Slunce a Měsíce a okolních atrakcích

Na cestě po západním Tchaj-wanu

Na cestě po západním Tchaj-wanu, ČT1, 2018

encyklopedie

Manila

Filipínskou metropolí je město Manila. Ta leží na ostrově Luzon v Centrálním regionu. Ve městě žije více než 1.6 milionu lidí. Evidence prvních lidí v oblasti je již z 3. tisíciletí před Kristem. Maninlské království vykrystalizovalo až za dynastie Ming v 15. století. Manila je i významným přístavem, odkud se vyváží a dováží spousta obchodních artiklů. Kromě chrámů se zde nachází i křesťanské památky. Jednou z nich je i UNESCO klášter San Augustín. 

Pevnost Santiago

Z pevnosti Santiago byl dříve střežen vstup do města od řeky Pasig. Pevnost se nachází ve filipínském hlavním městě Manile. Několikrát se dokázalo, že je téměř nedobytná. Pevnost byla opravena a stojí tu památník věnovaný obětem II. světové války a hrdinovi José Rizalovi, který byl v této pevnosti vězněn.

Intramuros

Čtvrť Intramuros byla vytvořena v roce 1571 – je to ctvrť pro bohatou třídu, která tu vládla. Našli byste ji na Filipínách v hlavním měste Manile Stojí tu luxusní vily, nemocnice, kostely a nákupní ulice. Je tu několik muzeií. Za II. světové války tu proběhla velká bitva, při které bylo zabito téměř 100 000 civilistů a všechny budovy zničeny.

Quiapo

Moderní kostel Quiapo byl postaven v roce 1933 a zastupuje původní starý kostel, zničený zemětřesením, bombardováním a požárem. Zajímavý je v kostele černý kříž „Black Nazarene“ životní velikosti, vyřezaný z ebenového dřeva, který pochází ze Španělska a jeho vznik se datuje na rok 1767. Tento kříž je dvakrát ročně vynesen na ulice a je nesen poutním průvodem, a to každé Vánoce a Velikonoce.

Pinatubo

Sopka Pinatubo se nachází na jihozápadě filipínského ostrova Luzon. Nejvyšší bod byl snížen díky erupci z roku 1991, jejíž obětí se stalo více než 500 lidí. Sopka nyní měří místo 1780 pouhých 1486 m.n.m. Výbuch poškodil také blízkou americkou leteckou základnu Clark, která byla následně uzavřena.

Bacolor

Filipínské sopce Pinatubo se podařilo obec Bacalor po výbuchu v roce 1995 zničit. Jezdí se tu po sopečném prachu, většina domů je zasypaných a kouká z nich jen střecha. Ty, které přežily, jsou zvednuty na čtyřmetrové pilíře, které by podle představ vesničanů, kdyby Pinatubo bouchlo znova, měly zabránit dalšímu zasypání.

Baguio

Baguio je centrum letní turistiky na ostrově Luzon v jižní části pohoří Centrální Kordillera na Filipínách. Město bylo založeno Američany jako horské středisko v roce 1900. Bylo to jediné americké středisko v celé Asii. Baguio leží uprostřed borových lesů a honosí se velkým množstvím obslužných budov, hotelů, restaurací a parků. Ve zdejším chladnějším podnebí se daří ovoci a zelenině mírného pásma. Rozsáhlé rýžové terasy u Banaue jsou téměř 2 000 let staré.

Sagada

Sagada (Filipíny, Shutterstock) Sagada je poklidné horské městečko ležící ve výšce 1500 m.n.m. Dominantou okolní krajiny jsou zajisté rýžová políčka a jehličnany rostoucí kolem. Sagada je proslulá obzvláště rakvemi, které jsou zavěšeny vysoko ve vápencových skalách, a spletitým systémem vápencových podzemních jeskyních, které jsou přístupné turistům.

Údolí ozvěn

Většina z filipínských zavěšených rakví je vysoko na vápencových útesech v Údolí ozvěn nedaleko města Sagada. Tyto rakve jsou posvátným pohřebním místem. Kromě těchto rakví jsou zde ale pohřební jeskyně. Tradice říká, že bohové si vyžadují oběť více než 20 prasat a dokonce trojnásobku kuřat, aby jste byli oprávněni být pohřbeni v jeskni. 

Jeskyně visících rakví

Nedaleko města filipínského města Sagada se nachází Jeskyně visících rakví, kde se nacházejí zavěšené rakve ve výšce. Nebožtíkovi byla zavázána ústa, aby duše neunikla ještě na tomto světě, a jeho tělo bylo položeno do rakve v poloze embrya. Žádná z rakví se nesměla přímo dotýkat země, pod ní totiž hrozilo udušení podzemním světlem.

Mt. Ampacao

V Kordilerách nad městem Sagada se týčí hora Mt.Ampacao (1889 m), kam trvá výstup přibližně jednu a půl hodiny. Odtud je nádherný výhled na celou krajinu, na rýžová pole, hory a Mt.Polis.

Banaue

Vesnice Banaue na Filipínách postrádá příjezdovou cestu pro auta a jediná možnost, jak se do ní dostat je pěšky přes hřebeny hor. Cesta trvá zhruba 2 hodiny. Tato oblast je věhlasná terasovitými rýžovými políčky, táhnoucími se po úbočí hor. V roce 1995 tato políčka UNESCO zařadilo na Seznam světového dědictví.

Pagsanjan

Měto Pagsanjan leží 100 kilometrů jihovýchodně od Manily. Město se nachází v provincii Laguna a 170 let bylo hlavním městem této provincie. Konají se tu oblíbené výlety po kánoích po řece Pagsanjan k vodopádům Magdapio. Na tomto místě bylo natočeno hojné množství filmů, mezi něž patří například i film Apokalypsa.

Pagsanjan Falls

Vodopády Pagsanjan nebo také Magdapio vodopády se nachází v provincii Laguna na Filipínách a jsou asi největší regionální atrakcí. Na vodopádech se totiž pořádají kanoistické závody. Vodopády taky byly vyhlášeny jako národní park. 

Angeles

Noční podniky a go-go bary, tím je proslulé město Angeles. Gentlemani se zde můžou zabavit ve více jak 60 barech a kromě toho město nabízí levné ale komfortní ubytování a dostatek kvalitních restaurací. Angeles je výchozím bodem k výletům na sopky Mt. Pinatubo a Mt. Arayat.

Lingajský záliv

Lingajský záliv dlouhý 56 kilometrů se nachází severozápadně od provincie Luzon na Filipínách a navazuje na Jihočínské moře. Do zálivu ústí řeka Agno. V zálivu se nachází několik ostrovů a ostrůvku a některé z nich tvoří Národní park Hundred Islands.

Zig Zag Road

Zig Zag Road neboli silnice Kennon je známá silnice vlnící se nahoru a dolů po okraji hor vedoucí z města Baguio na Filipínách. Projekt silnice začal v roce 1903 a otevřená byla roku 1905. Původně měla jiný název, ale byla přejmenována podle svého stavitele Lymana Kennona. Silnice je místy velice úzká a může být i nebezpečná kvůli sesuvům půdy. 

Centrální Kordillery

Na svazích Centrálních Kordiller na Filipínách se nacházejí už po dva tisíce let rýžové terasy, které udržují lovci lebek a jejich potomci. V oblasti se skrývá několik národních parků a vulkánů. Pohoří je nejvyšší a největší na Filipínách a zaujímá přibližně šestinu celého ostrova Luzon.

Batad

Batad je jedna z vesniček rozsypaných po rozlehlých údolích filipínských Kordiller. Krásná je svými rýžovými terasami, není zde však žádná elektřina. Žije zde přibližně 20 tisíců obyvatel.

Boracay

Boracay (Filipíny, Shutterstock) Boracay je tropický ostrov jižně od Manily a je jedním z turisticky nejoblíbenějších destinací. Ostrůvek je přímo rájem v Jihočínském moři. Tento filipínský ostrov 7 km dlouhý a ve svém nejužším místě jen 1 km široký. Tamní pláže jsou známé pro své průzračně blankytné moře.

Kostel svatého Augustina

Kostel svatého Augustina se nachází ve filipínském hlavním městě Manila. Tento římskokatolický kostel byl poprvé postaven z bambusu a nypy v roce 1571, ale byl zničen požárem. Jeho dřevěný i kamenný nástupci byl také zničeni a až v roce 1854 byl zrenovován kostel do jeho dnešní podoby. Byla to jediná veřejná budova, která přežila masivní zemětřesení v roce 1863. Tento barokní kostel je vysoký 67 metrů a je postaven z kamene. Kostel svatého Augustina byl vyhlášen národní památkou.

NP Hundred Islands

Národní park tisíců ostrovů se nachází na filipínském ostrově Luzon. Součástí je necelých 250 malých vápencových ostrůvků v Lingajském zálivu, ze kterých pouze 3 jsou určené k turismu. Tyto ostrůvky jsou starověké korály, které se rozšířily v ostrůvky a jsou staré přibližně 2 miliony let. Hundred Islands byl vyhlášen národním parkem v roce 1940. Žije zde například makak jávský, oviječ skvrnitý, dugong indický, plískavice saravacká, varani nebo želvy.

Vigan

Na západním pobřeží filipínského ostrova Luzon se nachází město Vigan, které omývá Jihočínské moře. Vigan je jedno z málo pozůstalých hispánských měst na Fiilpínách, známé především kvůli dlážděným uličkám a unikátní kombinací španělské a orientální architektury. Kromě španělských a čínských koloniálních sídel můžete ve měste navšítvit Katedrálu sv. Pavla, čtvrť hrnčírů nebo místní trh. 

Taal

Taal je aktivní vulkán na ostrově Luzon na Filipínách, dříve nazýván Bombou. Vrchol sopky se tyčí v nadmořské výšce 311 metrů. Sopka vznikla podsouváním Euroasijské desky pod Filipínskou desku. Taal je druhá nejaktivnější sopka v zemi a všechny erupce pochází z ostrůvku uprostřed jezera Taal, které zaplňuje kalderu. Poslední erupce byla zaznamenána v roce 1977. 

Tchaj-pej

Tchaj-pej je hlavní město Tchaj-wanu a leží na řece Danshui. Město se nachází na severu ostrova. Ve městě žije okolo 2.75 milionů lidí. Tchaj-pej je označováno za světové město. Město bylo obýváno původními obyvateli, až v 18. století se zde začali usidlovat hanští imigranti. Na konci 19. století se stal ostrov japonskou kolonií. Mnoho tchaj-peiských památek pochází z této doby. Po tom, co Čína převzala kontrolu nad Tchaj-wanem se z Tchaj-peje stalo v roce 1949 provizorní hlavní město Čínské republiky. Dnes ve městě sídlí domkraticky volená vláda. Ve městě můžete avštívit například Čankajškovo mauzoleum, Palácové muzeum, nespočet chrámů různých náboženstev, čajovou oblast Maokong nebo druhou nejvyšší budovu na světě Taipei 101.

Alishan

Přírodní rezervace Alishan se nachází v horách v centrální části Taiwanu. Kromě hor jsou součástí Alishanu také vesničky, vodopády, železnice, turistické stezky atd. V této oblasti se pěstuje časj a produkuje se zde wasabi. Rezervace je oblíbeným místem horolezců a turistů, kteří si chtějí užít východ slunce. Nejvyšším bodem parku je hora Da Ta Shan (2663 m.n.m.). Jednou z turistických atrakcí je i malé ěmstečko Fenqihu, které je známé dřevěnými budovami, skalními formacemi a ruinami šintoistického chrámu. 

Tchaj-wan

Tchaj-wan je ostrov, která se nachází na východ od Číny. Ostrov omývá Východočínské, Jihočínské a Filipínské moře. Na západě ho pak od Číny odděluje Tchaj-wanský průliv. Většina ostrova je hornatá a nejvyšším bodem je Yushan, který měří 3952 m.n.m. Oficiální název státu rozkládající se na ostrově Tchaj-wan je Čínská republika, ale používá se spíše Tchajwan či Taiwan. Hlavním městem je Tchaj-pej. Tento státní útvar vznikl oficiálně v roce 1912, když skončila japonská okupace, avšak Čínská lidová republika ho nikdy neuznala. Čína si stále ostrov nárokuje, oficiálně ho však nikdy nedobyla. 

Jhushan

Jhushan nebo také Mount Yu je nejvyšší bod ostrova Taiwan, který dosahuje nadmořské výšky 3952 metrů. Nachází se ve stejnojmenném, největším tchajwanském národním parku. Tato posvátná hora byla poprvé oficiálně zdolána v roce 1898. Dříve se tato hora nazývala Mount Morrison po svém "objeviteli" Američanu Morrisonovi. Většina návštěvníků se na vrcholu snažít zažít východ slunce.

jezero Slunce a Měsíce

Jezero Slunce a Měsíce se nachází v centrální části ostrova Taiwan. Nachází se v horách, kde jsou pěší stezky, a proto je tato oblast dobře uzpůsobená k turistice. V okolí jezera žijí původní obyvatelé kmene Thao. Samotné jezero se nachází v nadmořské výšce 748 metrů. Je zakázáno plavat v jezeře. Okolo jezera bylo postaveno několik chrámů. 

NP Taroko

Tchajwanský národní park Taroko byl pojmenován po rokli, která byla vyhloubená řekou Liwu. Rokle má velkou zasobu mramoru. Národní park Taroko byste našli na východě ostrova Taiwan. Poprvé byl park vyhlášen již během japonské okupace, avšak poté byl zrušen a znovu vyhlášen v roce 1986. Parkem protékají řeky, přes které vede několik mostů. 

Keelung

Přístav Keelung leží na severovýchodě ostrova Taiwan. Díky častým dešťům se městu říká "Deštivý přístav". Ve městě žije asi 371 tisíc obyvatel. Je to druhý největší tchajwanský přímořský přístav. Kromě nočního trhu je ve městě možné navštívit pevnosti Dawulun a Baimiweng, rybářský přístav nebo maják Pengjia. 

Yeliou

Yeliou je geopark s bizarními skalními útvary na pobřeží Východočínského moře. Leží na severu ostrova Taiwan. Celková vzdálenost od vstupu do parku ke konci mysu je asi 1.7 kilometrů. Tento geopark může být rozdělen na tři oblasti. V první části se nachází mimo jiných hlavní formace Houbová a Zázvorová skála. V druhé části pak můžete vidět Královninu a Drakovu hlavu a třetí oblast je zvlněná plošina umístěná na druhé straně parku. Jedna strana plošiny těsně sousedí se strmými útesy, zatímco na druhé straně jsou proudy vln.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative