Ostrovy ohnivého kruhu

Náročnost 1 Expediční zájezdy
 • 20 dnů
 • od 54 990 Kč
 • Individuální
 • skupina 7 – 15 osob
19.11. - 8.12.2018
1fil18
54 990 Kč uzavřeno

shrnutí

 • Perla koloniální španělské architektury město Vigan
 • Dva tisíce let staré terasy s rýžovými políčky
 • Domorodé vesnice kmenů Ifugao
 • Koupání a odpočinek na proslulé White Beach na korálovém ostrově Boracay

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Manily

2. den
prohlídka Manily (pevnost Santiago, staré opevněné město Intramuros, katedrála Quiapo, kostel a klášter sv. Augustina UNESCO, čínská čtvrť)

3. den
celodenní výlet k Pagsanjan falls - vyjížďka na lodích peřejemi nádherného kaňonu lemovaného džunglí k vodopádu Magdapio

4. den
městečko Bacolor zalité lávou po sopečné erupci, město hříchů Angeles (noční život, go-go bary) u bývalé americké letecké základny

5. den
fakultativně bizarní kaňony a lávová pole vulkánu Pinatubo (1486 m) - výstup do kráteru sopky (možno pouze pro klienty do 60 let), odjezd do Lucapu

6. den
lodní výlet do národního parku Hundred Islands v Lingayenském zálivu (stovka maličkých vápencových ostrůvků nedaleko pobřeží, koupání)

7. den
přesun do perly koloniální španělské architektury města Vigan

8. den
prohlídka Viganu UNESCO (staré město, španělská a čínská koloniální sídla, Syquia Mansion, katedrála sv. Pavla, dílny hrnčířů s 50 m dlouhou pecí)

9. den
odjezd do horského města Baguio, procházka městem

10. den
přejezd Centrálních Kordiller po horské silnici Zig Zag Road s mnoha serpentinami a nádhernými výhledy do krasové oblasti u městečka Sagada

11. den
výlety v okolí Sagady (pohřebiště v jeskyni Lumiang s desítkami starých rakví, jeskyně Sumaging s podzemní řekou), procházka k vodopádu a do Údolí ozvěn  - posvátného pohřebiště se zavěšenými rakvemi

12. den
cesta přes městečko Bontoc (návštěva Muzea kmenů) do horského centra Banaue (nádherné výhledy, četné vodopády, domorodé vesnice kmenů Ifugao, muzeum)

13. den
putování po 2000 let starých terasách UNESCO rýžových polí v horské oblasti Ifugao

14. den
celodenní pěší výlet po okolí vesničky Batad, noční přesun do Manily

15. - 18. den
přesun na korálový ostrov Boracay s proslulou pláží White Beach (vyhlášenou cestovatelským serverem Trip Advisor jako nejlepší pláž roku 2014, skvělé koupání, bary, výlet kolem ostrova, možnost šnorchlování), letecký návrat do Manily

19. den
výlet k sopce Taal (plavba lodí po kalderovém jezeře, výstup na okraj kráteru činné sopky na ostrově uprostřed jezera, panoramatické výhledy z městečka Tagaytay), odlet do Prahy

20. den
návrat do ČR                            

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Manily včetně všech poplatků, zpáteční přelet Manila - Kalibo, místní dopravu, plavby lodí peřejemi Pagsanjanu, v NP Hundred Islands a na jezeře Taal, ubytování, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.
Ubytování: 16x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x noční autobus.
Doprava: autobus, jeepney, loď, taxi, tricycle.
Stravování: individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: .

Cena nezahrnuje: 1x vnitrostátní odletovou taxu cca 5 USD, fakultativní výlet Pinatubo cca 70 USD, vstupné cca 80 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Lodní doprava
 • Letecká doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Jana K. (2016)

Hodnocení zájezdu:

Doporučovala bych se co nejméně zdržovat v Manile, kazí hned na začátku zájezdu celkový dojem z Filipín. Zrovna tak, bych se z Boracay nevracela do Manily s následujícím výletem druhý den do kráteru Tall. Odpočinek a relax na Boracay by byla perfektní tečka za pěkným zájezdem.

Hodnocení práce průvodce:

S Pavlem vše proběhlo v klidu a pohodě. Zodpovědný, ochotný.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Filipíny

Cestománie Filipíny - ČT1, 2002

Na cestě po Filipínách

Na cestě po Filipínách - ČT2, 2006

Na cestě po severním Luzonu

Na cestě po severním Luzonu - ČT2, 2013

Manila

Článek o filipínském hlavním městě, hedvabnastezka, 2015

Objektiv Vigan

Článek o filipínském městě Vigan, 2008

encyklopedie

Manila

Mrakodrapy Rockwell part, Makati, Manila (Filipíny, Dreamstime) Filipínskou metropolí je město Manila. Ta leží na ostrově Luzon v Centrálním regionu. Ve městě žije více než 1.6 milionu lidí. Evidence prvních lidí v oblasti je již z 3. tisíciletí před Kristem. Maninlské království vykrystalizovalo až za dynastie Ming v 15. století. Manila je i významným přístavem, odkud se vyváží a dováží spousta obchodních artiklů. Kromě chrámů se zde nachází i křesťanské památky. Jednou z nich je i UNESCO klášter San Augustín. 

Pevnost Santiago

Z pevnosti Santiago byl dříve střežen vstup do města od řeky Pasig. Pevnost se nachází ve filipínském hlavním městě Manile. Několikrát se dokázalo, že je téměř nedobytná. Pevnost byla opravena a stojí tu památník věnovaný obětem II. světové války a hrdinovi José Rizalovi, který byl v této pevnosti vězněn.

Intramuros

St.Augustin-Intramuros, Manila (Filipíny, Ing. Růžena Duchková) Čtvrť Intramuros byla vytvořena v roce 1571 – je to ctvrť pro bohatou třídu, která tu vládla. Našli byste ji na Filipínách v hlavním měste Manile Stojí tu luxusní vily, nemocnice, kostely a nákupní ulice. Je tu několik muzeií. Za II. světové války tu proběhla velká bitva, při které bylo zabito téměř 100 000 civilistů a všechny budovy zničeny.

Quiapo

Moderní kostel Quiapo byl postaven v roce 1933 a zastupuje původní starý kostel, zničený zemětřesením, bombardováním a požárem. Zajímavý je v kostele černý kříž „Black Nazarene“ životní velikosti, vyřezaný z ebenového dřeva, který pochází ze Španělska a jeho vznik se datuje na rok 1767. Tento kříž je dvakrát ročně vynesen na ulice a je nesen poutním průvodem, a to každé Vánoce a Velikonoce.

Pinatubo

Pinatubo (Filipíny, Dreamstime) Sopka Pinatubo se nachází na jihozápadě filipínského ostrova Luzon. Nejvyšší bod byl snížen díky erupci z roku 1991, jejíž obětí se stalo více než 500 lidí. Sopka nyní měří místo 1780 pouhých 1486 m.n.m. Výbuch poškodil také blízkou americkou leteckou základnu Clark, která byla následně uzavřena.

Bacolor

Filipínské sopce Pinatubo se podařilo obec Bacalor po výbuchu v roce 1995 zničit. Jezdí se tu po sopečném prachu, většina domů je zasypaných a kouká z nich jen střecha. Ty, které přežily, jsou zvednuty na čtyřmetrové pilíře, které by podle představ vesničanů, kdyby Pinatubo bouchlo znova, měly zabránit dalšímu zasypání.

Baguio

Baguio City (Filipíny, Dreamstime) Baguio je centrum letní turistiky na ostrově Luzon v jižní části pohoří Centrální Kordillera na Filipínách. Město bylo založeno Američany jako horské středisko v roce 1900. Bylo to jediné americké středisko v celé Asii. Baguio leží uprostřed borových lesů a honosí se velkým množstvím obslužných budov, hotelů, restaurací a parků. Ve zdejším chladnějším podnebí se daří ovoci a zelenině mírného pásma. Rozsáhlé rýžové terasy u Banaue jsou téměř 2 000 let staré.

Sagada

Sagada (Filipíny, Shutterstock) Sagada je poklidné horské městečko ležící ve výšce 1500 m.n.m. Dominantou okolní krajiny jsou zajisté rýžová políčka a jehličnany rostoucí kolem. Sagada je proslulá obzvláště rakvemi, které jsou zavěšeny vysoko ve vápencových skalách, a spletitým systémem vápencových podzemních jeskyních, které jsou přístupné turistům.

Údolí ozvěn

Většina z filipínských zavěšených rakví je vysoko na vápencových útesech v Údolí ozvěn nedaleko města Sagada. Tyto rakve jsou posvátným pohřebním místem. Kromě těchto rakví jsou zde ale pohřební jeskyně. Tradice říká, že bohové si vyžadují oběť více než 20 prasat a dokonce trojnásobku kuřat, aby jste byli oprávněni být pohřbeni v jeskni. 

Jeskyně visících rakví

Nedaleko města filipínského města Sagada se nachází Jeskyně visících rakví, kde se nacházejí zavěšené rakve ve výšce. Nebožtíkovi byla zavázána ústa, aby duše neunikla ještě na tomto světě, a jeho tělo bylo položeno do rakve v poloze embrya. Žádná z rakví se nesměla přímo dotýkat země, pod ní totiž hrozilo udušení podzemním světlem.

Mt. Ampacao

V Kordilerách nad městem Sagada se týčí hora Mt.Ampacao (1889 m), kam trvá výstup přibližně jednu a půl hodiny. Odtud je nádherný výhled na celou krajinu, na rýžová pole, hory a Mt.Polis.

Banaue

rýžové terasy, Banaue (Filipíny, Shutterstock) Vesnice Banaue na Filipínách postrádá příjezdovou cestu pro auta a jediná možnost, jak se do ní dostat je pěšky přes hřebeny hor. Cesta trvá zhruba 2 hodiny. Tato oblast je věhlasná terasovitými rýžovými políčky, táhnoucími se po úbočí hor. V roce 1995 tato políčka UNESCO zařadilo na Seznam světového dědictví.

Pagsanjan

Měto Pagsanjan leží 100 kilometrů jihovýchodně od Manily. Město se nachází v provincii Laguna a 170 let bylo hlavním městem této provincie. Konají se tu oblíbené výlety po kánoích po řece Pagsanjan k vodopádům Magdapio. Na tomto místě bylo natočeno hojné množství filmů, mezi něž patří například i film Apokalypsa.

Pagsanjan Falls

Vodopády Pagsanjan nebo také Magdapio vodopády se nachází v provincii Laguna na Filipínách a jsou asi největší regionální atrakcí. Na vodopádech se totiž pořádají kanoistické závody. Vodopády taky byly vyhlášeny jako národní park. 

Angeles

Noční podniky a go-go bary, tím je proslulé město Angeles. Gentlemani se zde můžou zabavit ve více jak 60 barech a kromě toho město nabízí levné ale komfortní ubytování a dostatek kvalitních restaurací. Angeles je výchozím bodem k výletům na sopky Mt. Pinatubo a Mt. Arayat.

Lingajský záliv

Západ slunce, Lingajský záliv (Filipíny, Dreamstime) Lingajský záliv dlouhý 56 kilometrů se nachází severozápadně od provincie Luzon na Filipínách a navazuje na Jihočínské moře. Do zálivu ústí řeka Agno. V zálivu se nachází několik ostrovů a ostrůvku a některé z nich tvoří Národní park Hundred Islands.

Zig Zag Road

Zig Zag Road neboli silnice Kennon je známá silnice vlnící se nahoru a dolů po okraji hor vedoucí z města Baguio na Filipínách. Projekt silnice začal v roce 1903 a otevřená byla roku 1905. Původně měla jiný název, ale byla přejmenována podle svého stavitele Lymana Kennona. Silnice je místy velice úzká a může být i nebezpečná kvůli sesuvům půdy. 

Centrální Kordillery

Filipínské Kordillery, Luzon (Filipíny, Shutterstock) Na svazích Centrálních Kordiller na Filipínách se nacházejí už po dva tisíce let rýžové terasy, které udržují lovci lebek a jejich potomci. V oblasti se skrývá několik národních parků a vulkánů. Pohoří je nejvyšší a největší na Filipínách a zaujímá přibližně šestinu celého ostrova Luzon.

Batad

Rýžové terasy, Batad (Filipíny, Michal Čepek) Batad je jedna z vesniček rozsypaných po rozlehlých údolích filipínských Kordiller. Krásná je svými rýžovými terasami, není zde však žádná elektřina. Žije zde přibližně 20 tisíců obyvatel.

Boracay

Boracay (Filipíny, Shutterstock) Boracay je tropický ostrov jižně od Manily a je jedním z turisticky nejoblíbenějších destinací. Ostrůvek je přímo rájem v Jihočínském moři. Tento filipínský ostrov 7 km dlouhý a ve svém nejužším místě jen 1 km široký. Tamní pláže jsou známé pro své průzračně blankytné moře.

Kostel svatého Augustina

Konvent Sv. Augustina (Filipíny, Michal Čepek) Kostel svatého Augustina se nachází ve filipínském hlavním městě Manila. Tento římskokatolický kostel byl poprvé postaven z bambusu a nypy v roce 1571, ale byl zničen požárem. Jeho dřevěný i kamenný nástupci byl také zničeni a až v roce 1854 byl zrenovován kostel do jeho dnešní podoby. Byla to jediná veřejná budova, která přežila masivní zemětřesení v roce 1863. Tento barokní kostel je vysoký 67 metrů a je postaven z kamene. Kostel svatého Augustina byl vyhlášen národní památkou.

NP Hundred Islands

Hundred Islands (Filipíny, Michal Čepek) Národní park tisíců ostrovů se nachází na filipínském ostrově Luzon. Součástí je necelých 250 malých vápencových ostrůvků v Lingajském zálivu, ze kterých pouze 3 jsou určené k turismu. Tyto ostrůvky jsou starověké korály, které se rozšířily v ostrůvky a jsou staré přibližně 2 miliony let. Hundred Islands byl vyhlášen národním parkem v roce 1940. Žije zde například makak jávský, oviječ skvrnitý, dugong indický, plískavice saravacká, varani nebo želvy.

Vigan

Vigan (Filipíny, Michal Čepek) Na západním pobřeží filipínského ostrova Luzon se nachází město Vigan, které omývá Jihočínské moře. Vigan je jedno z málo pozůstalých hispánských měst na Fiilpínách, známé především kvůli dlážděným uličkám a unikátní kombinací španělské a orientální architektury. Kromě španělských a čínských koloniálních sídel můžete ve měste navšítvit Katedrálu sv. Pavla, čtvrť hrnčírů nebo místní trh. 

Taal

Jezírko, kráter Taal (Filipíny, Dreamstime) Taal je aktivní vulkán na ostrově Luzon na Filipínách, dříve nazýván Bombou. Vrchol sopky se tyčí v nadmořské výšce 311 metrů. Sopka vznikla podsouváním Euroasijské desky pod Filipínskou desku. Taal je druhá nejaktivnější sopka v zemi a všechny erupce pochází z ostrůvku uprostřed jezera Taal, které zaplňuje kalderu. Poslední erupce byla zaznamenána v roce 1977. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative