Malá cesta střední Čínou

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
  • 8 dnů
  • od 36 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 16 osob
17.8. - 24.8.2019
1mcs19
36 990 Kč uzavřeno
14.10. - 21.10.2019
2mcs19
34 990 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Největší socha sedícího Buddhy v Leshanu
  • Bývalé hlavní město Xi’an
  • Terakotová armáda prvního čínského císaře

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Číny

2. den
přílet do Chengdu, výlet k 71 m vysoké soše Velkého Buddhy v Leshanu UNESCO, rozmanité chrámy, rytiny a sošky v jeskyních a výklencích

3. den
výjezd pod posvátnou horu Emei Shan UNESCO a dále lanovkou na Zlatý vrcholek (3077 m), procházka ke svatyním Baoguo a Fuhu na úpatí hory nebo prohlídka obrovského nově vybudovaného buddhistického chrámu

4. den
metropole provincie Sečuán město Chengdu (institut pro chov pandy velké, buddhistický klášter Wenshu, svatyně Wuhouci, historická ulička Jinli)

5. den
přejezd rychlovlakem do bývalé čínská metropole Xi’an (muslimská čtvrť s unikátní Velkou mešitou spojující arabské a čínské prvky, 12 m vysoké městské hradby s možností projížďky na kole po jejich 12 km dlouhém okruhu, noční trh)

6. den
vykopávky proslulé Terakotové armády UNESCO prvního čínského císaře Qin Shihuangdiho - více než osm tisíc hliněných pěšáků, lučištníků, vozatajů a koní v nadživotní velikosti

7. den
dokončení prohlídky Xi’anu (dřevěné věže - zvonová a bubnová, Chrám půvabu s Velkou pagodou divokých husí), odlet

8. den
návrat do ČR  

Cena zahrnuje: letenku do Chengdu a zpět ze Xi’anu včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování se snídaní, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 5x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, autobus, vlak, taxi.
Stravování: 5x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: Čínské vízum 3300 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 110 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

odkazy

Budha v Leshanu

Největší soch sedícího Budhy v Leshanu - http://hravje.blogspot.cz, 2012

Emei Shan

Východ slunce na Emei Shan - treking.cz, 2011

Čína

Čína - památky a zajímavosti - acina.cz, 2017

Čínská kultura

Čínská kultura - epochtimes.cz, 2011

Na cestě po střední Číně

Na cestě po střední Číně - ČT1, 2015

encyklopedie

Shaanxi

Provincie Šen-si není zdaleka tak průmyslová jako její sestra Šán-si na druhém břehu řeky. Do krajiny se tu rozbíhají cesty, po kterých lidé vozí úrodu nebo vodí dobytek na pastvu. Na obzoru trochu kýčovitě stojí mohutné věže Velké čínské zdi a v tak klidném prostředí se ani nechce věřit, že třeba ve 20. letech minulého století tu při rebeliích zahynuly skoro tři miliony lidí.

Zvonová věž

Zvonová věž se nachází ve městě Xi'an ve středozápadní Číně. Byla postavena v roce 1384 za vlády dynastie Ming a stala se symbolem města. Podstava věže je čtvercová a samotná věž je postavená ze dřeva a cihel. Věž je vysoká 40 metrů. 

Emei Shan

Emei Shan je hora v nadmořské výšce 3 099 m.n.m, kde se nacházejí budhistické chrámy. Na tomto místě se v dávných dobách budhismus, čerstvě pronikající do Číny, skrýval před světskou mocí. Hora se nachází v čínské provincii S'-čchuan. Turisté zde mohou obdivovat největší sochu Buddhy na světě. Hora i socha se nacházejí na Seznamu světového dědictví.

Leshan

Buddha, Leshan (Čína, Shutterstock) Město Leshan leží v Číně ve správní oblasti Sichuan a žije v něm 3 millióny obyvatel. Nachází se zde největší a zároveň už také nejstarší socha sedícího Buddhy na světě. Leshanský Buddha je vytesán v pískovcové skále, měří 71 metrů a jeho ucho je dlouhé 7 metrů. Tento unikátní skalní skvost je zapsán samozřejmě také na Seznamu světového dědictví.

Sečuán

Provincie Sečuán se vyznačuje rozsáhlými pláněmi, ale i horskými masivy a hlubokými údolími. Provincie má svojí typickou sečuánskou architekturu velkých dřevěných staveb a svojí velikostí by se dala srovnat s Francií. Z velké části je tato provincie zemědělskou oblastí a pěstuje se tu především obilí a rýže.

Chengdu

Panda velká, Chengdu (Čína, Shutterstock) Chengdu, nebo u nás se může setkat s českým ekvivalentem Čcheng-tu, je hlavní město provincie Sečuan a jedno z největších měst Číny. Žije zde přibližně 11 milionů obyvatel. Nachází se zde malé zapadlé uličky a různá zákoutí, ve kterých se zastavil čas. Ve městě jsou k vidění u lamaistické kláštery. Ačkoliv je možné zde narazit na buddhistického mnich, drtivá většina obyvatel jsou Číňané. Ve městě je také jedno z největších letišť v celé Číně. 

Xi’an

Si-an, také znám svým dřívějším názvem Čchang-an je město s bohatou historii více než 3000 let. Několik staletí byl Si-an též hlavním městem čínského císařství. Lze zde spatřit zbytek hradeb a bran, zachovaly se též čtyři strážní věže. V blízkosti města se nachází slavná hrobka Terakotová armáda. Zajímavá je také pagoda Velké husy z roku 652, která sloužila k uchování buddhistických svitků přinesených z Indie mnichem Xuan Zangem.

Čína

Čínská lidová republika je stále nejlidnatější stát světa a čítá více než 1 350 000 obyvatel. Čína je jednou z ekonomických velmocí a hraje prim v různých zemědělských i průmyslových oblastech. V zemi je u moci Komunistická strana Číny již od roku 1949, jejíž představitelé si nárokují i ostrov Tchaj-wan a několik dalších menších území. Tyto oblasti však jsou spravovány vládou Čínské republiky.

Zlatý vrcholek

Zlatý vrcholek, angl. názvem Golden Summit, v čínštině Jinding, leží na vrcholu hory Mt. Emei (přezdívané také Buddhův vrcholek) v Sečuánu. Zlatý vrcholek se nachází na nejvyšším bodě hory a měří přibližně 3079 m.n.m. Se svou výškou působí, jako by se vrchol dotýkal nebe. Na samém vrcholku se nachází stúpa s deseti obličeji, v jejímž pozadí stojí buddhistický chrám. Místu se také přezdívá "místo 4 zázraků". Emei je také mimo jiné zapsána na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

Terakotová armáda

Terakotová armáda je jedním ze stěžejních symbolů Číny. Nachází se severovýchodně od města Xi'an. Jedná se o mauzoleum několika tisíc soch čínských bojovníků. Dokonce se mluví až o 8 000 soch z pálené hlíny, které pochází z období vlády prvního císaře dynastie Čchin ze 3. století před Kristem. Tito válečníci byli pohřbeni s ním, aby ho ochraňovali v "dalším životě". Místní farmáři objevili toto mauzoleum až v roce 1974, když zde kopali studnu. Toto unikátní místo je zapsané na seznamu UNESCO památek.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative