Pohodový Karibik

Náročnost 1 Pohodové zájezdy
  • 14 dnů
  • od 74 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 5 – 16 osob
17.1. - 30.1.2021
1por21
74 990 Kč uzavřeno
3.4. - 16.4.2021
2por21
74 990 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Nejkrásnější pláže Portorika a Amerických Panenských ostrovů
  • Skvělá kreolská kuchyně a vyhlášené rumy
  • Plavba mezi mangrovy a pozorování fosforeskujících obrněnek
  • Nedotčená příroda NP Virgin Islands
Mapa trasy zájezdu Pohodový Karibik

program zájezdu

1. den
letecký přesun do hlavního města Portorika San Juan, ubytování na blízké pláži

2. den
koupání a odpočinek

3. den
celodenní prohlídka koloniálního města San Juan UNESCO (nejstarší španělská pevnost na kontinentu El Morro, rezidence prvního guvernéra Portorika Casa Blanca, katedrála San Juan, čtvrť Santurce s množstvím kaváren a restaurací)

4. den
výlet k největšímu radioteleskopu na světě Arecibo Observatory, vápencový komplex Parques de Las Cavernas del Rio Camuy s mohutnými propadlinami a podzemními řekami, cesta vláčkem do útrob jeskyně Cueva Clara de Empalme s obřími stalaktity, možnost prohlídky továrny na výrobu rumu Bacardi s ochutnávkou

5. den
dobrodružný den v přírodní rezervaci El Yunque National Forest v pohoří Sierra de Luquillo protkaném turistickými stezkami (nádherné výhledy, osvěžení ve vodopádech), odpoledne koupání na plážích městečka Luquillo s výbornou pouliční kuchyní

6. den
odpočinek na plážích, možnost vyzkoušet si windsurfing, kitesurfing či paddleboarding

7. den
plavba lodí na tropický ostrov Vieques s nejrozsáhlejší přírodní rezervací v Karibiku, ubytování na ostrově, šnorchlování a relaxace na pláži 

8. den
plavba po laguně mezi mangrovy zálivu Mosquito Bay s obrovskou koncentrací fosforeskujících obrněnek, odpoledne možnost projížďky veřejnými taxi públicos po ostrově a návštěvy vyhlášených pláží Playa Caracas a Playa La Plata

9. den
odpočinek na pláži, odpoledne plavba zpět na ostrov Portoriko, ubytování

10. den
přelet na největší ostrov Amerických Panenských ostrovů Svatý Tomáš, ubytování, prohlídka města Charlotte Amalie

11. den
odpočinek v srdcovité zátoce Magens Bay, možnost zapůjčení kajaku nebo paddleboardu, či návštěva akvária Coral World Ocean Park s želvami a lvouny

12. den
přejezd trajektem na vedlejší ostrůvek Svatý Jan, návštěva NP Virgin Islands s bodlinatými kaktusy, leguány nebo divokými osly, zastávka v přístavním hippie městečku Cruz Bay, návrat na ostrov Svatý Tomáš

13. - 14. den
nákup suvenýrů, návrat do ČR                                                                                     

Cena zahrnuje: letenka do San Juanu a zpět ze Sv. Tomáše včetně všech poplatků, přelet San Juan - Svatý Tomáš, místní dopravu, zpáteční trajekt Portoriko-Vieques a Sv. Tomáš - Sv. Jan, ubytování se snídaní a služby průvodce.
Ubytování: 12x apartmán nebo hotel.
Doprava: pronajatý minivan, trajekt, loď, taxi.
Stravování: 12x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: Registrace ESTA 650 Kč, Ochutnávka rumu v Bacardi Factory 650 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 616 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1176 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 70 USD.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Poznání.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

hodnocení

Josef B. (2019)

Hodnocení zájezdu:

Povedený zájezd se zajímavým programem, kde je dobře skloubeno poznávání s odpočinkem na krásných plážích.

Hodnocení práce průvodce:

Snaživý a ochotný s dobrými organizačními schopnostmi a znalostmi o navštívených místech.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Amerických Panenských ostrovech

Na cestě po Amerických Panenských ostrovech - ČT1, 2012

Portoriko: za opojnými nápoji na exotický ostrov

Článek o místech, které navštívit v Portoriku, tyden.cz, 2009

Portoriko: Tam, kde v noci svítí voda a obří teleskop poslouchá vesmír

Článek o karibském ostrově Portoriko, novinky.cz, Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán, 2013

Cestohrátky Americké Panenské ostrovy

Cestovatelské video pro děti o Amerických Panenských ostrovech - ČT1, 2015

Největší teleskop na světě je skryt v portorické džungli

Článek o portorické observatoři Arecibo, rozhlas.cz, Vít Pohanka, 2011

Národní park Panenské ostrovy (Virgin Islands): Informace, fotky, rady a tipy pro návštěvníky

Veškeré informace a tipy pro cestování v NP Virgin Islands, chcidoameriky.cz, Petr Novák, 2016

encyklopedie

San Juan

Hlavní město karibského ostrova Portoriko se nazývá San Juan. Leží na severovýchodním pobřeží ostrova a obývá ho téměř 400 tisíc lidí. Původní město bylo založeno již na začátku 16. století Španěly, oficiálně se ale založení dnešní podoby města datuje k roku 1521. Španělské obchodní a válečné lodě posléze město využívaly jako první zastávku na cestě do Ameriky. Toto koloniální město je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ve městě se nachází stejnojmenná katedrála ze 16. století, "kavárenská" čtvrť Santurce, pevnost El Morro a pevnost San Cristóbal, nejstarší nepřetržitě obydlený dům na západní poolokouli Casa Blanca a spoustu dalších zajímavých míst.

El Morro

Pevnost San Felipe del Morro, zkráceně jen El Morro, leží na nejseverozápadnějším cípu historické čtvrti ve městě San Juan. Své jméno pevnost získala na počest krále Filipa II., nicméně se stavbou této tvrze a okolních hradeb se začalo však již v roce 1539 na příkaz španělského krále Karla V. Pevnost měla skvěle ochránit město hlavně díky tomu, že se nacházela strategicky u vstupu do přístavu, odkud bylo případné blížící se nebezpečí vidět. V roce 1983 byla pevnost zařazena mezi UNESCO památky. 

Casa Blanca

Dům Casa Blanca byla rezidence prvního guvernéra Portorika, který byl jmenován španělskou korunou, Juana Ponce de Léona. Ten se však nikdy do rezidence nepodíval, protože cestou zemřel během expedice na Floridu. Rezidence ale sloužila jeho potomkům. Casa Blanca se nachází v hlavním městě San Juan. Byla postavena v roce 1521 a je to nejstarší nepřetržitě obydlený dům na západní polokouli. V roce 1981 byl dům vyhlášenou historickou památkou a dnes slouží především jako muzeum artefaktů ze 16. a 17. století.

Arecibo Observatory

Observatoř Arecibo se nachází v severozápadní části ostrova Portoriko a je známá především díky svému radioteleskopu, který byl do roku 2016 největší teleskop s jednou aperturou na světě. Hlavní sběrná miska s průměrem 305 metrů byla postavena uvnitř krasové prolákliny. Celá observatoř je využívaná portorickou Metropolitní univerzitou v Asociací univerzit pro výzkum vesmíru a Stanfordským výzkumným institutem. Do roku 2011 byla observatoř provozována Cornellovou univerzitou, dnes je jediným zařízením Národního centra pro astronomii a ionosféru.

Parques de las Cavernas del Rio

Park Cavernas del Rio Camuy je vápencový komplex více než 200 jeskyní s mohutnými propadlinami. Jeskyně byly formovány řekou Camuy, která je třetím největším podzemním tokem na světě. Hlavní atrakcí je jeskyně Clara de Empalme. Park se nachází na severozápadě Portorika nedaleko Observatoře Arecibo. Tento jeskynní systém byl oficiálně objeven až v roce 1958, nicméně jsou důkazy o tom, že ho objevili již Indiáni před stovkami let. Kapacita pro vstup do jeskyní je 1500 návštěvníků denně.

El Yunque National Forest

El Yunque National Forest je park rozkládající se na severovýchodě Portorika. Tento tropický deštný les se nachází na úpatí pohoří Sierra de Luquillo. Nejvyšším vrcholem lesu je El Toro, které dosahuje do výšky 1085 m n.m. Rozsáhle srážky vytváří prostředí, které se podobá džungli - svěží zeleň, skalní útesy, vodopády a řeky. Les má řadu tras, z nichž lze ocenit flóru a faunu podobnou džungli. El Yunque je také známý svými jedinečnými petroglyfy původních obyvatel Taíno.

Vieques

Vieques je ostrůvek Karibského moře, ležící na východ od pevninského Portorika. Na 350 km? žije necelých 10 tisíc obyvatel. Říká se, že ostrov byl spatřen již Kolombem na jeho cestě za objevení Ameriky, nicméně se neví, jestli se zastavil i na tomto ostrůvku. První dochované známky života na ostrově pochází z 16. století, kdy také proběhlo povstání původních Indiánů proti Španělům, kteří začali oblast okupovat. Během koloniální doby pak Britové ostrov nazývali "Krabí ostrov". Na ostrově Vieques můžete navštívit pevnost Conde de Mirasol, maják Punta Mulas, hrobku zakladatele města Isabel Segunda a prvního guvernéra ostrova Téofilia Le Guillou.

Mosquito Bay

Mosquito Bay nebo také Světélkující záliv leží na jižním pobřeží ostrova. Je to jeden z nejkrásnějších přírodních divů na světě a rozhodně nejbohatším příkladem bioluminiscenční zátoky. Efekt je produkován milióny neškodných mikroskopických dinoflagelátů. Tyto látky uvolňují chemickou látku nazývanou luciferin, která je narušena a reaguje s kyslíkem, čímž vytváří světlo. Odborníci si myslí, že se jedná o obranný mechanismus (záře vábí větší živočichy, kteří požerou tvory žívící se prvoky) nebo způsob, jak přilákat jídlo.

Svatý Tomáš

Svatý Tomáš je jedním z Panenských ostrovů, patřících ke Spojeným státům americkým. Na ostrově žije přes 50 tisíc lidí, což je asi polovina obyvatel Panenských ostrovů. Hlavním městem je přístav Charlotte Amalie. Prvními obyvateli ostrova byli kubánští Indiáni Siboney již 1500 let před Kristem, ty poté nahradili Aravakové, dokud ostrov nespatřil Kryštof Kolumbus při objevení Ameriky. Ostrov byl obýván nejdříve Holanďany, ale v 17. století ho dobyli Dánové. Nakonec byl prodán Američanům v roce 1917.

Svatý Jan

Svatý Jan je součástí Amerických Panenských ostrovů. Leží v Karibském moři a je součástí Malých Antill. Nejdříve byl osídlen Indiány kmene Taíno a později, stejně jako jeho západní soused ostrov Svatý Tomáš, ho dobyli v 18. století Dánové a také tento ostrov byl prodán v roce 1917 Američanům. Téměř celá ekonomie ostrova závisí na cestovním ruchu, a to především na hotelových rezortech. Tři čtvrtiny ostrova pokrývá pak NP Virgin Islands, díky čemuž se spousta korálových útesů a pláží stálo chráněnými. 

NP Virgin Islands

Národní park Virgin Islands se rozkládá na třičtvrtě plochy ostrova Svatý Jan v Karibském moři. Ještě větší část parku však leží pod vodou. Park byl vyhlášen v roce 1956 a je známý především možností šnorchlování, potápění a turistickými trasami skrze tropický prales. Kromě nádherných plážích a chráněného podmořského světa se v parku můžete setkat s bodlinatými kaktusy, leguány, divokými osly, petroglyfy nebo ruinami mlýnů na cukr. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative