Tibetské šperky Sečuánu

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 16 dnů
  • od 64 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 16 osob
11.4. - 26.4.2020
1sec20
64 990 Kč uzavřeno
10.10. - 25.10.2020
2sec20
66 990 Kč uzavřeno
17.4. - 2.5.2021
1sec21
64 990 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Ohromující ledovec Hailuogou na úbočí hory Gongga
  • Oblast Danba s unikátní obrannou architekturou
  • Posvátné hory Emei Shan a Qingcheng
  • Turismem nedotčené tibetské kláštery
  • Pohádkové přírodní scenerie v údolí Jiuzhaigou
  • Terasovitá jezírka v NP Huanglong
Mapa trasy zájezdu Tibetské šperky Sečuánu

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Číny

2. den
přílet do Chengdu, socha Velkého Buddhy v Leshanu UNESCO

3. den
výjezd pod posvátnou horu Emei Shan UNESCO a dále lanovkou na Zlatý vrcholek (3077 m), návštěva buddhistických chrámů na hoře a na jejím úpatí

4. den
cesta do hor Východního Tibetu, průjezd tunelem Erlang (8 596 m) do prefektury Garze, geologický park Hailuogou s ohromujícím ledovcem na úbočí hory Gongga (7556 m), horská vesnice Moxi (historická hlavní ulice, katolický kostel, kde pobýval vůdce Mao během Dlouhého pochodu)

5. den
jízda horskou silnicí do města Kangding obklopeného vrcholky Velkých sněžných hor, výlet k vysokohorskému jezeru Mugecuo (3700 m), procházka přírodou k jezeru Sedmi barev, ráj fotografů v okolí městečka Xinduqiao

6. den
návštěva tibetského kláštera Tagong v malebném prostředí travnatých plání se zasněženou horou Yala v pozadí, scénická cesta do oblasti Danba

7. den
unikátní tibetská architektura v oblasti Danba, desítky kamenných pozorovacích věží diaolou ve vesnici Suopo, barevné usedlosti ve vesnicích Jiajiu a Zhonglu, přesun do údolí Jinchuan

8. den
prohlídka tradičního kamenného paláce a domů ve vesnicích Zhuokeji a Xisuo, odjezd do městě Hongyuan

9. den
řady tibetských čortenů s tisíci modlitebních praporků u Waqie Talin, duchovní centrum Langmusi s několika buddhistickými kláštery

10. den
dokončení prhlídky Langmusi, přesun malebnou krajinou k jednomu z nejkrásnějších čínských národních parků do stejnojmenného městečka Jiuzhaigou

11. den
pohádková přírodní scenerie v údolí Jiuzhaigou UNESCO s vodopády a jezery obklopenými lesy a zasněženými vrcholky hor

12. den
národní park Huanglong UNESCO s tisíci barevných travertinových jezírek a horkými prameny, vstupní brána do Tibetu - historické město Songpan obehnané hradbami

13. den
přejezd do města Dujiangyan UNESCO se zavlažovacím systémem ze 3. století

14. den
areál hory Qingcheng UNESCO označované za rodiště taoismu (palác Jianfu, jeskyně Tianshi), výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol Laoxiao (1260 m)

15. den
metropole provincie Sečuán město Chengdu (institut pro chov pandy velké, buddhistický klášter Wenshu, svatyně Wuhouci, moderní centrum, historická ulička Jinli)

16. den
návrat do ČR

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Chengdu včetně všech poplatků, místní dopravu, lanovky na hory Emei a Qingcheng, ubytování se snídaní, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 13x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, vyhlídkové autobusy, lanovky.
Stravování: 13x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: Čínské vízum 3300 Kč, 13x jednolůžkový pokoj 10000 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 1040 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1792 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 220 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Danuška Č. (2017)

Hodnocení zájezdu:

Zájezd byl velmi dobrý, ale pro mě tam bylo moc přejezdů-zbytečných a málo času na prohlídky zajímavých věcí - klášterů, krásné přírody a zbytečné návštěvy Maových center.

Hodnocení práce průvodce:

Pavel byl výborným společníkem, organizátorem a kamarádem a odborníkem.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Fotoreportáž ze Sečuánu 1

První díl fotoblogu ze zájezdu do Sečuánu od průvodce Pavla Kladiva, blog.alvarez.cz, 2017

Fotoreportáž ze Sečuánu 2

Druhý díl fotoblogu ze zájezdu do Sečuánu od průvodce Pavla Kladiva, blog.alvarez.cz, 2017

Fotoreportáž ze Sečuánu 3

Závěrečný díl fotoblogu ze zájezdu do Sečuánu od průvodce Pavla Kladiva, blog.alvarez.cz, 2017

Na cestě po jižní Číně

Na cestě po jižní Číně - ČT2, 2006

Spolupráce se Sečuanem

Článek o začínající spolupráci ČR s provincií Sečuan, přímých letech apod., 2016

Čcheng-tu

Článek o sečuanském městě Čcheng-tu, 2006

Emei Shan

Základní informace o vrcholu Emei Shan, hedvabnastezka, 2010

Tibet

Článek co navštívit v Tibetu a potažmo Sečuanu, hedvabnastezka

encyklopedie

Emei Shan

Buddha, Emei Shan (Čína, Dreamstime) Emei Shan je hora v nadmořské výšce 3 099 m.n.m, kde se nacházejí budhistické chrámy. Na tomto místě se v dávných dobách budhismus, čerstvě pronikající do Číny, skrýval před světskou mocí. Hora se nachází v čínské provincii S'-čchuan. Turisté zde mohou obdivovat největší sochu Buddhy na světě. Hora i socha se nacházejí na Seznamu světového dědictví.

Leshan

Buddha, Leshan (Čína, Shutterstock) Město Leshan leží v Číně ve správní oblasti Sichuan a žije v něm 3 millióny obyvatel. Nachází se zde největší a zároveň už také nejstarší socha sedícího Buddhy na světě. Leshanský Buddha je vytesán v pískovcové skále, měří 71 metrů a jeho ucho je dlouhé 7 metrů. Tento unikátní skalní skvost je zapsán samozřejmě také na Seznamu světového dědictví.

Sečuán

Západosečuánská plošina (Čína, Dreamstime) Provincie Sečuán se vyznačuje rozsáhlými pláněmi, ale i horskými masivy a hlubokými údolími. Provincie má svojí typickou sečuánskou architekturu velkých dřevěných staveb a svojí velikostí by se dala srovnat s Francií. Z velké části je tato provincie zemědělskou oblastí a pěstuje se tu především obilí a rýže.

Chengdu

Panda velká, Chengdu (Čína, Shutterstock) Chengdu, nebo u nás se může setkat s českým ekvivalentem Čcheng-tu, je hlavní město provincie Sečuan a jedno z největších měst Číny. Žije zde přibližně 11 milionů obyvatel. Nachází se zde malé zapadlé uličky a různá zákoutí, ve kterých se zastavil čas. Ve městě jsou k vidění u lamaistické kláštery. Ačkoliv je možné zde narazit na buddhistického mnich, drtivá většina obyvatel jsou Číňané. Ve městě je také jedno z největších letišť v celé Číně. 

Čína

Velká čínská zeď (Čína, Shutterstock) Čínská lidová republika je stále nejlidnatější stát světa a čítá více než 1 350 000 obyvatel. Čína je jednou z ekonomických velmocí a hraje prim v různých zemědělských i průmyslových oblastech. V zemi je u moci Komunistická strana Číny již od roku 1949, jejíž představitelé si nárokují i ostrov Tchaj-wan a několik dalších menších území. Tyto oblasti však jsou spravovány vládou Čínské republiky.

Žlutá řeka

Žlutá řeka, v originále Huang He je se svými 5464 km šestá nejdelší řeka na světě a nejdelší v Číně. Žlutá se jí říká kvůli barvě nánosu, který řeka odnáší po svém proudu. Na březích Huang He vznikla první civilizace v Číně. Řeka je zdrojem častých záplav, a proto se jí také říká řeka lítosti.

Zlatý vrcholek

Zlatý vrcholek, angl. názvem Golden Summit, v čínštině Jinding, leží na vrcholu hory Mt. Emei (přezdívané také Buddhův vrcholek) v Sečuánu. Zlatý vrcholek se nachází na nejvyšším bodě hory a měří přibližně 3079 m.n.m. Se svou výškou působí, jako by se vrchol dotýkal nebe. Na samém vrcholku se nachází stúpa s deseti obličeji, v jejímž pozadí stojí buddhistický chrám. Místu se také přezdívá "místo 4 zázraků". Emei je také mimo jiné zapsána na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

Baoguo

Svatyně Baoguo je jednou z osmi buddhistických svatyní oblasti hory Emei. Slouží jako neoficiální vstup či brána k hoře. Svatyně směřuje na jih a nachází se v nadmořské výšce přibližně 533 m.n.m. Byla postavena již za dynastie Ming a roku 1993 k ní přibyl komplex okolních budov. Svatyně je centrem místních buddhistických aktivit a sídlí zde například i zdejší buddhistický spolek. 

Moxi

Moxi je malou vesničkou v Sečuánu, Číně. Žije zde přibližně 7.000 obyvatel, z čehož jsou nejvíce zastoupeni Číňané a Tibeťané. Leží v nadmořské výšce 1.600 m.n.m. Dominantou vesničky je katolický kostel z 20. let 19. století s barevnou zvonicí. Moxi je pomyslnou vstupní branou do ledovcového lesového parku Hailuogou. Poblíž tohoto vstupu se také nachází nejvíce hotelů, restaurací, krámků se suvenýry.

Hailuogou

Ledovcový lesový park Hailuogou se nachází na nejníže položeném místě v Asii. V oblasti se nachází ledovce, kompletně zachovalé lesy bez lidského zásahu, stejně jako horké či naopak ledové termální prameny. Park se nachází v blízkosti vesnice Moxi, která je jeho vstupní branou. Park leží ve stejnojmenném údolí a zabírá prostor o rozloze 350 km2. Park je jediným tohoto typu v celé Číně.

Gongga

Hora Gongga, také Minya Konka, je nejvyšší horou Sečuánu v Číně. Mezi místními je jí také přezdíváno "Král sečuánských hor". Leží v horském pásmu Daxue Shan, ohraničena řekami Dadu a Yalong. Hora Gongga je se svou nadmořskou výškou 7.556 m.n.m. nejvýchodnější horou měřící více než 7.000 m.n.m. Statistiky uvádí, že na horu úspěšně vystoupalo již 22 lidí a 16 lidí při své snaze cestou zahynulo. 

Mugecuo

Mugecuo se nachází severovýchodně od Kandingu, v Sečuánu. Leží v nadmořské výšce 2.000 m.n.m. Zabírá plochu o rozloze 3,2km2, čímž se stává nejrozlehlejším horským jezerem. Největší hloubka jezera je v bodě se 70 m. Jezero je obklopeno hustými lesy, travnatými plochami a horami pokrytými sněhem. V okolí jezera se často vyskytují divoká zvířata (tibetská antilopa, buvol, srny, medvědi či vlci). Jezeru se také pžezdívá "moře divokého muže". 

Xinduqiao

Městěčko Xinduqiao je vzdálené přibližně 83 km od města Kanding. Leží v nadmořské výšce 3.300 m.n.m. na travnaté náhorní plošině. Často se této oblasti přezdívá "ráj pro fotografy". Ti si sem často jezdí vyfotografovat slunečné dny či přírodní scenérie zákrutů řek, nekonečné pastviny, hory pokryté barevnými stromy či tibetské vesničky. 

jezero pěti barev

Jezero pěti barev leží přibližně 20 minut pěší cesty od Mléčného jezera v NP Yading. Nachází se v nadmořské výšce cca 4530 m.n.m. I když je většina území údolí přístupná na koňském hřbetě, až k Jezeru pěti barev se však koně nedostanou, proto je nutno zbytek cesty dojít pěšky. I Jezero pěti barev leží na úpatí hory Chenresig. I když je jedním z nejmenších jezer v oblasti, je zároveň tím nejkrásnějším, co na poutní cestě do této oblasti lze potkat, s velmi čistou vodou.

Tagong

Klášter Tagong je tibetským buddhistickým klášterem. Leží v blízkosti stejnojmenného města v malebnén travnatém prostředí. U kláštera je zlatá pagoda se zlatou střechou vážící přibližně 100 kg na svých čtyřech věžičkách. Klášter byl založen k poctě blízké svaté hory Yala (Zhara Lhaste), která je 5.820 metrů vysoká.

Suopo

Vesnice Suopo je palisádovou vesnicí v Danbě, Sečuánu. V Danbě kdysi platilo pravidlo "Kde byla vesnice, byly i strážní věže", i proto se Danbě přezdívá "Antická země stovek stážních věží". I když mnoho z nich bylo zničeno nebo v současné době slouží jako budovy k bydlení některé z nich se podařilo zachovat v původním stavu. A právě v Suopu jich je zachováno nejvíce. Jsou to sloupy vysoké 30 - 60 metrů. 

Jinchuan

Jinchuan se nachází na horním břehu řeky Dadu, na hranici s Tibetskou plošinou u hory Qionglai. Díky celoročnímu slunečnému počasí. Plošina působí až pohádkově a skýtá neskutečné výhledy na okolní krajinu. Pláně jsou pokryty nesčetnými stromy, jejichž květy mají bílou barvu a působí tak zasněženým dojmem.

Zhuokeji

Vesnice Zhuokeji leží v nadmořské výšce 2.700 m.n.m. obklopená horami. Leží v oblasti velmi řídkého vzduchu, cca 7 km od Maerkangu. Vesnice byla založela v průběhu let 1736 - 1795 v době vlády dinastie Qing. Nacházela se zde historická budouva sloužící jako sídlo kmenového vůdce, pevnost měla tradičně čtyři podlaží. V roce 1936 byla budova zničena požárem. Od roku 1988 je tato vesnice významnou v rámci národní čínské kultury a láká turisty jak ze zahraničí, tak u Číny.

Ruoergai

Ruoergai je oblast mokřad v Sečuánu, současně také národní rezervace. Je pokládána za největší alpskou rašelinu na světě. Zdejší specifická oblast je domovem pro více než 137 druhů ptáků, 15 druhů ryb a 362 druhů rostlin. Oblasti se také přezdívá "vodní věž Číny", jelikož poskytuje důležité zásoby vody pro zemi a to z řek Yangtze a Yellow. Panuje zde mírné klima. Místo je hojně navštěvováno turisty pro svůj specifický ekosystém, panoramatické výhledy a pestrobarevnou tibetskou kulturu. 

Langmusi

Langmusie je malou, malebnou tibetskou vesničkou v Sečuánu. Leží v nadmořské výšce 3.300 m.n.m. v oblasti překrásné přírody. Ve vesnici je několik klášterů. Tibetská kultura je zde zachována ve své ryzí podobě, i přesto je však mnoha turistům stále neznámá. Zdejší každodenní život je určován tibetskými rituály a pravidly, některé rituály jsou dokonce turistům zpřístupněny. Do vesničky se dostanete jediným autobusem, který jezdí pravidelně v 7:00 ráno z Xiahy. 

Songpan

Songpan leží v severozápadní části Sečuánu v Číně. Zabírá plochu o 8.610 km2 a má přibližně 68.000 obyvatel (nejčastěji Tibeťané a Číňané). Ekonomika Songpanu je závislá na zemědělství a velkém počtu hospodářských zvířat. V minulých letech se pro Songpan stal turismus také velmi významným zdrojem příjmů, vzhledem k jeho zvyšující se tendenci. V současné době je Songpan také velmi populární mezi zahraničními studenty a lidmi, kteří se učí čínsky. Svou strategickou polohou Songpan také slouží jako stupní brána do Jiuzhaugouského údolí. 

NP Huanglong

Hunaglong je národním parkem nacházejícím se v severozápadní části Sečuánu, jižně od horského pásma Mishan. Tato oblast je známá hlavně díky svým barevným jezerům, které leží kaskádovitě pod sebou, ty jsou vytvořeny ze zásob kalcitu. Oblast je dále typická také rozmanitým složením lesů a jejich ekosystémů, trvale zasněženými vrcholky hor, vodopády a horkými termálními prameny. Národní park je také domovem pro několik druhů zvířat, např. pandu velkou či sečuánskou opici. V roce 1992 byl Huanglong zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO.

NP Jiuzhaigou

Národní přírodní rezervace a zároveň i národní park Jiuzhaigou leží na severu Sečuánu. Doslovný překlad názvu zní "údolí devíti opevněných vesnic". Údolí Jiuzhaigou je součástí pohoří Min. Je známo hlavně díky svým několikánásobným vodopádům, barevným jezerům a přítomností trvale zasněžených vrcholků hor. V roce 1992 bylo údolí zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO a v roce 1997 se stalo Světovou biosférickou rezervací. 

Dujiangyan

Město Dujiangyan zabírá oblast o rozloze 1.200 km2 a žije v ní přibližně 600.000 obyvatel. Město ve své původní podobě bylo postaveno v roce 250 př.n.l. Jeho nejvýznamnější dominantou je starodávný zavlažovací systém, který pochází již z 3. st. Ten je dokonce zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a funguje dodnes. Bere vodu z řeky Minjiang a dovádí vodu na rozlehlá pole oblasti Chengdu. 

Laoxiao

Laoxiao je nejvyšším vrcholem pohoří Mount Qingcheng v Sečuánu. Dosahuje výšky 1.260 m.n.m. V oblasti se vyskytuje velké množství typických tibetských chrámů. Vrchol je viditelný již od úpatí hory. Další označení pro vrchol hory je Pengzu Peak (vrcholek Pengzu). 

Qingcheng

Pohoří Qingcheng leží na severozápadě Dujiangyanu v Sečuánu. Je spojována s kořeny dávno vzniklého taoismu (místně daoismu). Je tedy velmi známou historickou oblastí a jedním z nejkrásnějších míst země. Pohoří leží naproti planině Chengdu a zabírá oblast přibližně 200km2. Čítá celkem 38 různých vrcholů, z čehož nejvyšší je Laoxiao (1.210 m.n.m.), 8 velkých jeskyň a mnoho chrámů. V roce 2000 bylo pohoří přidáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative