Kolumbie neznámá

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
 • 17 dnů
 • od 76 990 Kč
 • Snídaně
 • skupina 8 – 15 osob
17.7. - 2.8.2022
1kol22
76 990 Kč uzavřeno
4.11. - 20.11.2022
2kol22
74 990 Kč uzavřeno

shrnutí

 • Kávovníkové plantáže a unikátní voskové palmy
 • Výlet k sopce Nevado del Ruiz (5321 m) a koupání v termálech
 • Pitoreskní vesničky Salento a Guatapé
 • Stará koloniální města Cartagena a Villa de Leyva
 • Odpočinek u Karibského moře v NP Tayrona
Mapa trasy zájezdu Kolumbie neznámá

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Bogoty (Plaza de Bolívar, katedrála, Palacio de San Carlos, Muzeum zlata), možnost výletu lanovkou na horu Monserrate (3152 m) s výhledy na hlavní město

3. den
výlet do Zipaquiry (solná katedrála vytesaná v obřích solných dolech), koloniální město Tunja (centrální náměstí, nejstarší kolumbijská katedrála, barokní kostel Santo Domingo, koloniální haciendy)

4. den
půvabné městečko Villa de Leyva (muzeum zkamenělin se 120 mil. let starou kostrou kronosaura), kamenná indiánská observatoř El Infiernito, možnost treku krajinou až 5 m vysokých klejovek k posvátné laguně Iguaque indiánů Muisca

5. den
návrat do Bogoty a přesun do typického "kávového" městečka Salenta

6. - 7. den
kávová oblast Zona Cafetera UNESCO (návštěva kávovníkové plantáže a seznámení s tradicí pěstování kolumbijské kávy), celodenní pěší výlet do Valle de Cocora (unikátní krajina plná voskových palem, mlžný prales a kolibří rezervace), přejezd zvlněnou horskou krajinou do města Manizales

8. den
národní park Los Nevados, výlet k sopce Nevado del Ruiz (5321 m) a koupání v termálních pramenech uprostřed krásné přírody

9. den
město drogových kartelů Medellín (katedrála, Plazoleta de las esculturas - náměstí se sochami světoznámého umělce Ferdinanda Botera, Museo de Antioquia)

10. den
jezerní krajina kolem pitoreskního městečka Guatapé (pestrobarevné fasády a malebná zákoutí dlážděných uliček), panoramatické výhledy z 220 m vysokého monolitu Piedra de Peñol, letecký přesun do Cartageny

11. - 12. den
Cartagena UNESCO, nejkrásnější kolumbijské město a významný koloniální přístav (pestrobarevná náměstí, pevnost San Felipe, Palác inkvizice, kostel San Pedro Claver, procházka po hradbách, bohatý noční život), výlet lodičkou mezi mangrovy a koupání na pláži La Boquilla

13. - 14. den
prohlídka haciendy Simona Bolívara v městě Santa Anna, pohoda a odpočinek v zátokách u rybářské vesnice Taganga

15. den
ztracený ráj na karibském pobřeží v NP Tayrona, koupání, šnorchlování, možnost jednodenního výletu k ruinám prehispánského města El Pueblito

16. - 17. den
individuální volno, přelet do Bogoty, návrat do ČR.                                                                                            

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Bogoty včetně všech poplatků, přelet Medellín - Cartagena a Santa Marta-Bogota, místní dopravu, ubytování se snídaní a služby průvodce.
Ubytování: 15x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: autobus, minibus, loď.
Stravování: 15x snídaně, individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 15x jednolůžkový pokoj 8000 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 884 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1683 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 70 USD.

Poznámka: Možnost prodloužení zájezdu o pětidenní trek na Ztracené město. Více informací na www.alvarez.cz Podmínky vstupu do Kolumbie: povinnost očkování proti COVID-19 (2 dávky) + elektronický migrační formulář.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Letecká doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Pavel Š. (2014)

Hodnocení zájezdu:

Moc pěkný, ale kdo nejde trek na Ciudad Perdida připraví se o to nejlepší. Muzeum zlata v Bogotě bylo taky úžasné

Hodnocení práce CK:

nemám připomínek

Hodnocení práce průvodce:

Co je potřeba ochotně zajistí nebo zjistí

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Kolumbie

Cestománie Kolumbie - ČT1, 2001

Na cestě po severní Kolumbii

Na cestě po severní Kolumbii - ČT2, 2016

Cartagena

Článek o kolumbijském městě Cartagena, 2015

Medellín

Článek o "Escobarově" městě Medellín, 2015

Národní park Tayrona

Článek o národním parku Tayrona, 2015

Na cestě po Bogotě

Na cestě po Bogotě - ČT2, 2016

Kolumbie

Kolumbie očima Moniky Kalusové, Reflex, 2015

encyklopedie

Bogota

Bogota (Kolumbie, Shutterstock) Bogotá je hlavní město jihoamerického státu Kolumbie. Město leží uprostřed zěmě na andské plošině nazvané Bogotská savana ve výšce 2640 m.n.m. Bogotá byla založena španělským dobyvatelm Gonzalem Quesadou. Historické centrum Bogoty se nazývá La Candelaria a nachází se zde španělské barokní a koloniální stavby. Turisticky velmi navštěvované jsou například park Simona Bolívara, botanické zahrady, Muzeum vědy Maloka, Muzeum zlata, budova Národního kapitolu na Bolívarově náměstí či budova Palacio de San Carlos, kde dnes sídlí Ministerstvo zahraničních věcí.

Monserrate

Dominantou kolumbijského hlavního města Bogoty je vrchol Monserrate, který dosahuje výšky 3152 m.n.m. Nahoře se nachází kostel se svatyní. Monserrate je jak poutním místem, tak turistickou atrakcí. Na vrchol je možné se dostat pěšky, pozemní lanovou dráhou nebo klasickou kabinovou lanovkou. Turisté především sem chodí pozorovat město při západu slunce.  

Tunja

koloniální strop, Tunja (Kolumbie, Pavel Šoltys) Ve střední části Kolumbie se nachází v Andách město Tunja. Toto město je proslulým centrem vzdělanosti a nachází se zde známé univerzity. Před dobytím Španěly se město jmenovalo Hunza a město ve své dnešní podobě bylo založeno v roce 1539. Kromě historických a náboženkých památek je město oblíbené turisty i díky mezinárodním festivalům, které se zde pořádají. Navštívit můžete například barokní kostel Santo Domingo, archeologické naleziště Muisců, nejstarší latinskoamerickou katedrálu Apoštola Jakuba atd.

El Infiernito

kamenný kalendář, Infiernito, Villa de Leyva (Kolumbie, Pavel Šoltys) Starověké astronomické místo El Infiernito leží v kolumbijských Andách. El Infiernito se skládá z několika kopců, mohyl a menhirů. V dřívějších dobách bylo místo náboženským centrem a místem, kde docházelo k rituálnímu očištění a zároveň sloužilo jako observatoř. Název znamená "malé peklo", protože dříve bylo El Infiernito označováno za ďábelské místo pohanského kultu.

Zona Cafetera

Na západě Kolumbie se nachází oblast kávových plantáží Zona Cafetera. Najdete zde džípy plné kníratých kávových sběračů, místní důchodce oblečené v ponču, jak klábosí v místních kavárnách a můžete ochutnat nekonečné množství šálků kávy Arabica. Mnoho pracovníků a farmářů vítá návštěníky na svých plantážích, aby jim předali informace o procesu pěstování kávy. Jedná se oblast velkolepé krásy. Nárdoní park Los Nevados se vznaší do výšky 5300 m.n.m. a nabízí skvělou příležitost k trekům. Tyto plantáže jsou zapsané na seznamu UNESCO.

NP Los Nevados

Národní park Los Nevados leží v kolumbijských Andách na západě země. V parku jasně dominuje vulkán Nevado del Ruiz (5321 m.n.m.). Mimo to se v parku nachází dalších 7 vulkánů. Během let se tu vytvořila ledovcová údolí a morény a ledovcového původu je také jezero Otún, které je zdrojem stejnojmenné řeky. V nižších oblastech převážně rostou palmy - voskoně. V celém parku se však vyskytuje několik set druhů cévnatých rostlin, mechorostů, lišejníků a také několik desítek druhů hub. V parku žijí převážně ptáci a savce zastupuje například tapír, medvěd brýlatý, ocelot nebo puma americká.

Medellín

Muzeum El Castillo v Medellinu (Kolumbie, Dreamstime) Druhé největší kolumbijské město Medellín leží na severu země v údolí Abburá v centrálních Andách. Kdysi toto město bylo známé jako jedno z měst s největší kriminalitou na světě. Ale momentálně kriminalita i chudoba rapidně klesají. Ve městě se nachází několik zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Jedním z nich je například náměstí Botero, kde se nachází 23 soch stejnojmenného světoznámého umělce. Dále pak je oblíbeným místem turistů bazilika La Candelaria či druhé nejstarší muzeum v Kolumbii Antioquia. Ve městě se pořádá i několik festivalů jako Mezinárodní festival tanga, Festival květin, Básnický mezinárodní festival a další.

Cartagena

Cartagena (Kolumbie, Shutterstock) Na severním pobřeží Kolumbie leží přístav Cartagena. Toto město je omýváno Karibským mořem. Město bylo pojmenováno po španělské Cartageně a bylo založeno v roce 1533. Nejkrásnější kolumbijské město a přístav hráli významnou roli v koloniální době, jako důležitý prostředník mezi španělskou korunou a zbytkem země. V Cartageně lze spatřit krásné památky jako například Palác inkvizice, kostel San Pedro Claver nebo také pevnost San Felipe, která je polu s městskou zdí je kulturním dědictvím UNESCO.

NP Tayrona

pláž, NP Tayrona (Kolumbie, Shutterstock) Národní park Tayrona se rozkládá a severu Kolumbie až k pobřeží Karibského moře. Park leží v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta, kde nejvyšší nadmořská výška však dosahuje pouhých 900 metrů, což v porovnání se zbytkem jihoamerického kontinentu není moc. Tayrona byla vyhlášena v roce 1969 a je druhým nejnavštěvovanějším národním parkem v Kolumbii. Původní obyvatelé zde z palmovité rostliny podzevu alkoholické nápoje. U pobřeží se nachází krásné krásné laguny a korálové útesy, takže zde turisté maji skvělou příležitost k potápění, šnorchlování a koupání.

Ciudad Perdida

terasy Ciudad Perdida, Tyrona (Kolumbie, Shutterstock) Ciudad Perdida alias "Ztracené město" jsou ruiny starověkého města, které bylo založeno kolem roku 800.  Tato metropole dávné kultury Tayrona leží na severu Koumbie v pohoří Sierra Nevada. Tyto ruiny jsou tvořeny kamennými terasami, které se nachází uprostřed pralesa a jsou propojená schodišti. Město bylo kdysi politickým centrem 

Guatapé

jezero Guatapé (Kolumbie, Dreamstime) Na severozápadě Kolumbie nedaleko Medellíni se nachází pitoreskní městečko Guatapé. Město je známé především domy s pestrobarevnými fasádami a malebnými zákoutímu dlážděných uliček. V městečku žije necelých 6 tisíc lidí. Na Guatapé je krásný výhled ze skalního monolitu Piedra del Peňol, který je vysoký 220 metrů.

Villa de Leyva

Kostel, Plaza central, Villa de Leyva (Kolumbie, Shutterstock) Turisticky oblíbené koloniální město Villa de Leyva leží uprostřed Kolumbie. Město leží v polopoušti v nadmořské výšce 2149 m.n.m. a je to jedno z mála měst, které si zachovalo svůj původní architektonický styl. Ulice a hlavní náměstí jsou vydlážděné valouny a spousta budov pochází z 16. století. Největší atrakcí je muzeum zkamenělin, kde můžete obdivovat kostru kronosaura, starou 120 milionů let. Nad městem se tyčí socha Ježíše Krista. Asi 15 kilometrů od města se v národním parku nachází asi 7 vodopádů.

Santa Marta

Na severu Kolumbie leží přístav Santa Marta na břehu Karibského moře. Město bylo založeno Španěly v 16. století jako první španělské sídlo. Santa Marta je druhé nejstarší město v Jižní Americe. Ve městě žije okolo 460 tisíc lidí. Město je součástí národního parku Tayrona. Kromě potápění a šnorchlování můžete navštívit katedrálu, místní akvárium či haciendu Quinta de San Pedro, kde zemřel osvoboditel a venezuelský prezident Simon Bolívar.

Nevado del Ruiz

krajina Paramo s klejovky, Nevado del Ruiz (Kolumbie, Shutterstock) Ve středu Kolumbie v pohoří And se nachází sopka Nevado del Ruiz. Dosahuje výšky 5321 m.n.m. Jedná se o stratovulkán, který se skládá z několik vrstev lávy střídajících se se sopečným popelem. Sopka je činná již přes 2 miliony let. Je součástí národního parku Los Nevados. Vrchol sopky je pokryt ledovcem. Momentálně jsou stále zaznamenávány erupce na sopce.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative