Do země Mandžuů

Náročnost 3 Zážitkové zájezdy
  • 15 dnů
  • od 49 990 Kč
  • Individuální
  • skupina 7 – 14 osob
17.7. - 31.7.2021
1man21
49 990 Kč uzavřeno
16.7. - 30.7.2022
1man22
49 990 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Císařské paláce a hrobky v Čcheng-te, Šen-jangu a okolí
  • Nádherná krajina hory Čchang-baj šan na hranici s KLDR
  • Sibiřští tygři v Charbinu a v Čchin-chuang-tao
  • Nejvýchodnější úsek Velké čínské zdi na pobřeží Žlutého moře
  • Unikátní odlehlé přírodní oblasti u ruských a mongolských hranic
  • Vzácní jeřábi mandžuští v rezervaci Ča - lung
Mapa trasy zájezdu Do země Mandžuů

program zájezdu

1. - 2. den
odlet z ČR, přílet do Pekingu a přejezd do letního sídla císařů dynastie Čching města Čcheng-te (Chengde)

3. den
nejrozsáhlejší císařské zahrady a směs čínské, mandžuské a tibetské architektury v Horském letním letovisku UNESCO, palác Putuo Zongchengzhi označovaný jako Malá Potala, večer přejezd do města Šen-jang (Shenyang)

4. den
výlet do okresu Fušun - kolébka dynastie Čching, historické město Hetuala (královské paláce z dob říše Pozdní Ťin, císařská hrobka Jung-ling UNESCO)

5. den
hlavní město provincie Liao-ning a bývalé hlavní město dynastie Čching Šen-jang (sídlo císařů Mukdenský palác UNESCO, císařské hrobky Čao-ling UNESCO a Fu-ling UNESCO, Severní pagoda), večer odjezd lehátkovým nočním vlakem

6. den
divoká a krásná krajina přírodní rezervace Čchang-baj šan (Věčně bílá hora, 2744 m) na hranici s KLDR, údajně nejhlubší čínské jezero Tianchi (Nebeské jezero) v kráteru sopky, ohromující 68 m vysoký vodopád Čchang-baj, možnost koupele v horkých pramenech

7. den
chrámový komplex na hoře Liu-ding v Korejské autonomní prefektuře Yanbian s dominantní 48 m vysokou bronzovou sochou sedícího Buddhy, přesun do Čchang-čchunu

8. den
hlavní město bývalého loutkového státu Mandžukuo a dnes hlavní město provincie Ti-lin Čchang-čchun (Muzeum císařského paláce Mandžukua, Státní rada, Konfuciův chrám), večer odjezd nočním lehátkovým vlakem

9. den
geologicky výjimečná sopečná oblast geoparku Wudalianchi (14 mladých i starých sopek, panoramatické výhledy ze sopky Laohei, chrám Zhongling na vrcholu vulkánu Yaoquan, podzemní ledová jeskyně, možnost koupele ve studených minerálních pramenech)

10. den
přejezd do hlavního města provincie Chej-lung-ťiang (Heilongjiang) Charbinu (Harbin) a dále do města Cicikar (Qiqihar) v oblasti rozsáhlých mokřadů u hranic s Vnitřním Mongolskem

11. den
návštěva chráněné oblasti Ča-lung (Zhalong) s výskytem tří stovek druhů ptáků včetně několika druhů jeřábů, pozorování vzácných jeřábů mandžuských, odpoledne návrat do Charbinu

12. den
návštěva Parku sibiřských tygrů - největší chovné stanice tygrů ussurijských na světě, prohlídka Charbinu, hlavního města provincie Heilongjiang (památník regulace povodní, nádherná katedrála sv. Sofie - největší pravoslavný kostel na Dálném Východě, budova Opery), odjezd nočním vlakem

13. den
město Čchin-chuang-tao (Qinhuangdao) na pobřeží Žlutého moře, nejvýchodnější úsek Velké čínské zdi UNESCO  Lao-lung-tchou (Hlava starého draka), první pevnost Shanhaiguan, safari ve vyhlášeném Qinhuangdao Wildlife Park (sibiřští i bílí tygři, lvi, medvědi a další)

14. - 15. den
přesun do Pekingu (lamaistický chrám Yonghe se zástupy věřících, Konfuciův chrám, Pekingská císařská akademie), odlet a návrat do ČR          

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Pekingu včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování a služby průvodce.
Ubytování: 9x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x noční lehátkový vlak.
Doprava: vlaky, autobusy, pronajatými vany či minibusy, taxi a vyhlídkovými autobusy.
Stravování: individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: Čínské vízum 3300 Kč, 9x jednolůžkový pokoj 4500 Kč, 3x vyšší kategorie nočních vlaků 1300 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 780 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1290 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 190 USD.

Poznámka: zájezd je možno spojit se zájezdem Severní Hedvábnou stezkou v termínu 4. 7. - 1. 8. za celkovou cenu 98 990 Kč pod názvem Velká cesta severní Čínou. Více informací na www.alvarez.cz.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

encyklopedie

Peking

Zakázané město, Peking (Čína, Shutterstock) Peking nebo také Beijing je hlavní město Číny. Město leží na severovýchodě země. Celé město se dělí na 14 městských částí a žije zde přibližně 21 milionů obyvatel. Ve městě se nachází několik UNESCO památek jako například Zakázané město, Letní palác, Chrám nebes, hrobky dynastie Ming, nebo jeskynní systém Čou-kchou-tien.

Velká čínská zeď

Velká čínská zeď (Čína, Shutterstock) Pravděpodobně nejslavnější čínská památka, která samozřejmě nemůže chybět na Seznamu světového dědictví UNESCO je oficiálně asi 8 850 kilometrů dlouhá Velká čínská zeď. Přesto poslední údaj o jeho délce je nepřesný. Zvážíme-li všechny přidružené cesty a větve, tak by měřila asi 21 tisíc kilometrů, nicméně hlavní trasa a přístupná cesta je dlouhá pouze již zmíněných necelých 9 tisíc kilometrů. Počátky zdí této monumentální stavby zasahují až do 7. století př.n.l., avšak zeď, která má dnešní podobu byla vybudována za dynastie Ming v 14. století. Je to jeden z novodobých sedmi divů světa. 

Čcheng-te

Čínské město Čcheng-te je známe horským letním sídlem dynastie Čching s nejrozsáhlejšími císařskými zahradami světa, které se rozkládají na ploše 5,6 km?. Celý komplex patří již od roku 1994 na seznam světového dědictví UNESCO.

Hetuala

Historické město Hetuala leží v autonomní oblasti Xinbin Manchu v provincii Liaoning. Turisté sem míří za návštěvou královského paláce z dob říše Pozdní Ťin. Další významnou památkou je císařská hrobka Jung-ling, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Šen-jang

Mukdenský palác, Shenyang (Čína, Dreamstime) Město Šen-jang je jedno z nejvýznamějších měst Číny. Společně s přilehlými aglomeracemi zde žije téměř 7,5 milionu lidí. Město je významným centrem průmyslu a vojenství s bohatou historií. Za návštěvu stojí sídlo císařů Mukdenský palác z roku 1625, kdy byl vystaven prvním císařem dynastie Čching nebo císařská hrobka Čao-ling.

Nebeské jezero

Nebeské jezero (1) (Čína, Dreamstime) Nebeské jezero (Tianchi) ledovcového původu se nachází pouhých 40 kilometrů od města Urumči. Jezero je proslulé svou přímo křišťlově čistou vodou a okolními lesy rozprostírajícími se pod horou Bodga Feng (5448 m.n.m.). Ačkoli je jezero aktivně vyhledávané čínskými turisty, v okolí stále žijí v jurtách kočovníci kazašských menšin.

Charbin

ledové město, Charbin (Čína, Dreamstime) Charbin je město na severu Číny v blízkosti hranic s Ruskem. Ruský vliv je zde do dnes patrný. Město bylo vybudováno v 19. století částečně v evropském a částečně v  asijském stylu. Často se mu přezdívá Paříž/Moskva východu. Město leží na trase proslulé Transsibiřské magistrály. Díky nízkým teplotám Charbin pořádá velkolepý festival ledu, za kterým míří stále více návštěvníků.

Wudalianchi

Wudalianchi (Čína, Dreamstime) Wundalianchi je mimořádně bohatý geopark v čínské provincii Heilongjiang. Wundalianchi je velká scénická oblast, která se skládá z pěti velkých propojených jezer tvořících jádro geoparku, unikátních vulkanických reliéfů a dalších přírodních a kulturních krajin.

Přírodní rezervace Ča-lung

Jeřáb mandžuský (Čína, Dreamstime) Ča-lung (Zalong) je přírodní rezervace zaujímacící plochu mokřadů s výskytem až 300 druhů ptáků včetně vzácných jeřábů mandžuských. Součástí rezervace jsou jezera s čistou vodou, bohaté rákosy a bažiny, kde se dobře daří rozmanitému vodnímu ptactvu. Mokřady byly zařazeny na světový seznam přírodních památek UNESCO roku 1992.

Park sibiřských tygrů

Sibiřský tygr (Čína, Dreamstime) Tygr sibiřský (ussurijský) je jedním z nejmohutnějších kočkovitých šelem na světě. Ve volné přírodě žije okolo 500 kusů a vyskytují se především na územíí východního Ruska v okolí řeky Ussuri. Najdou se mezi nimi i jedinci, kteří nepohrdnou lidským masem. Njevětší přírodní park pro sibiřské tygry se nachází v čínském Chabrinu.

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative